Rubriky

Přispějte do veřejné sbírky módních bot

Hledají se boty! Dámské, pánské i dětské. Galerie Tančící dům se spolkem Art Salon S vyhlašuje veřejnou sbírku módní obuvi, především z minulého století. Fotografie nebo přímo obuvnické poklady lze posílat do dubna 2023. Zachovalé kousky, od československých i zahraničních značek, dojdou až na výstavu, kterou Galerie Tančící dům zmapuje historii obouvání a nejznámější značky a typy bot. Protože i boty zanechávají stopy toho, jak lidé žili. 

Obuv spoluvytváří image svého nositele. Podléhá módě, odráží trendy a zvyklosti – a tím se stává svědkem své doby. Galerie Tančící dům chce zmapovat nejznámější značky a typy bot a jejich prostřednictvím převyprávět historii obouvání. Vyhlašuje proto veřejnou sbírku módního obutí. Hledají se módní boty především z minulého století. Od kultovních českých značek Baťa, Svit, Botas, ale i ty, které se daly pořídit v zahraničních módních domech jako Prada, Fendi či Gucci.

Obuvnické poklady lze Galerii Tančící dům darovat nebo dlouhodobě zapůjčit. Nutností je zachovalý stav, který by dovolil boty vystavit. Cílem je uchovat kousky do dalších let a vkusně je prezentovat. Veřejná sbírka trvá až do konce dubna 2023. Hledají se sandály, lodičky, lakýrky nebo třeba pohorky, které by si zasloužily druhou šanci i jinde než v botníku či na půdě. Stačí poslat zprávu, nejlépe s fotografii a popisem, na rezervace@galerietancicidum.cz, organizátoři se následně ozvou. Na stejném e-mailu zodpoví také případné dotazy. Informace zájemci získají i přímo v Galerii Tančící dům, Jiráskovo náměstí 6, Praha. Na tuto adresu lze taktéž boty zasílat. Třeba se dostanou na výstavu, kde jako součást svědectví pro další generace nikdy nevyjdou z módy.

Organizátorem výstavy módního obutí je spolek Art Salon S. V minulosti už jednu veřejnou sbírku podobného typu úspěšně realizoval – pro Retro muzeum Praha získal více než 12 000 dobových předmětů. Art Salon S se podílel na přípravě čtyř desítek úspěšných výstav, včetně několika expozic s retro zaměřením v Galerii Tančícího domu. Hlavním cílem této galerie je zprostředkovat návštěvníkům pestrý kulturní zážitek prostřednictvím prezentace toho nejlepšího z českého i světového umění a designu. Galerie také pořádá komentované prohlídky, přednášky či workshopy. Snaží se tímto způsobem propojovat každodenní svět lidí se světem umění.

rezervace@galerietancicidum.cz

www.galerietancicidum.cz

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Přispějte do veřejné sbírky módních bot”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *