Rubriky

Proč si pořídit na léto vlněné triko

Pokud se chystáte prožít léto aktivně, ať už na dovolené spojené s turistikou, na výletech v náročných terénech nebo při denním sportování, je důležité vybrat si vhodné oblečení, které vás bude chránit a zároveň umožní pohodlný pohyb. Jednou z nejlepších možností pro takové aktivity je funkční merino triko. Tričko s krátkým rukávem z ovčí vlny Merino by nemělo chybět v žádném letním šatníku. Jeho vlastnosti oceníte při jakékoli letní aktivitě. Široký výběr nabízí specializovaný e-shop na produkty z ovčí vlny Ovečkárna.

1) V létě ochladí

Merino vlna dokáže člověka ochladit. Trička jsou vyrobena z tenkých a jemných vláken, které jsou schopna regulovat teplotu těla. Vlhkost od těla odvádí ve formě páry, čímž se liší od syntetických materiálů, které odvádějí pot a vlhkost až po zkapalnění. Díky tomu je vlněná látka stále prodyšná a příjemná na pokožce.

2) Pohodlí

Merino trička jsou velmi jemná a měkká na dotek, což zajišťuje pohodlí při nošení. Merino vlna mívá jemnost vláken menší než 18 mikronů a tím pádem neškrábe ani nekouše. Diví se i ti, kteří jsou na to u vlny zvyklí a očekávají to.  Díky pružnosti, se umí přizpůsobit vaší postavě, což zlepšuje pohyblivost a komfort během sportovních aktivit. Ale nemyslete, vlastnosti Merina oceníte i při běžných dnech – v práci, ve škole, na výletě s rodinou.

3) Odolnost vůči zápachu

Pokud jste zvyklá, že vaše syntetické tričko po sportu vždycky zapáchá, tak to se vám u merina nestane. Merino trička mají schopnost odolat zápachu, protože ovčí vlna má přirozené antibakteriální vlastnosti. To znamená, že tričko zůstává čisté a svěží, i když ho nosíte po celý den. Můžete ho nosit i několik dní bez vyprání, stačí ho vždy jen pořádně vyvětrat. To oceníte obzvlášť na několikadenní túře, kde nemáte možnost si tričko vyprat.

4) Snadná údržba

Merino trička jsou velmi oblíbená, protože jejich údržba je absolutně snadná. Většinou stačí je vyvětrat a v případě potřeby je na jemný program a na nízkou teplotu vyprat v pračce. Můžete je klidně někde na chatě přemáchnout v ruce. Ideální jsou přípravky s lanolínem, aviváž v tomto případě vynechejte. Na závěr nevyžadují speciální úpravy jako například žehlení.

5) Ekologický materiál

Merino vlna je přírodní materiál, který se snadno rozkládá v přírodě. Navíc, výroba těchto triček má nižší ekologický dopad na přírodu než výroba triček z umělých vláken.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Proč si pořídit na léto vlněné triko”

Napsat komentář