Rubriky

Růžová sezona ve světě parfémů

Růže je odpradávna považována za symbol krásy, lásky, něhy, ale i žhavé vášně… Mistři parfuméři dokáží omamnou vůni růže i její blahodárné vlastnosti přenést do růžových parfémů, takže zatímco živá růže uvadá, kouzlo skryté v růžových parfémech času odolá mnohem déle.

Vyzkoušejte třeba netradiční odvážnou interpretaci růže Rose Ardoise od Atelier Materi, ve které květina odhaluje svou městskou a minerální tvář. Parfumérka Céline Perdriel v ní dává prostor dvěma výjimečným odrůdám růže: damašské růži z Turecka s květinovými, ovocnými a kořenitými tóny a růži stolisté z Grasse s kulatými, teplými a medovými aspekty.

Další překvapivou a velmi oblíbenou kompozicí je Rose Trombone od L’Orchestre Parfum. Tato květinově aldehydová vůně v sobě mísí odvážnou a výraznou vůni růže, vanilky a santalového dřeva.

Mezi růžové klasiky patří vůně parfémového domu, který má růži i ve svém jménu – Les Parfums de Rosine. Ať už si vyberete Rose d’Eté, Rose Nue či Mon Amie la Rose, vždy se kolem vás rozprostřou pudrově křehké květy růží obohacené o zelené tóny či nejrůznější druhy citrusů.

Bohatou vůní červené růže, která je zároveň ovocná a kořeněná, nabízí parfémový dům Nicolaï. V opulentním a jedinečném vonném koktejlu Rose Oud ji spojuje s agarovým a santalovým dřevem. Niche parfém Rose Pivoine vám pro změnu připomene, jaké to je zabořit nos do pugétu čerstvě natrhaných ruží a pivoněk, obohacených o pár snítek zelených lístků. Obsahuje bulharskou růži, růžovou geránii z Madagarskaru a ovocné tóny semínek ibiškovce.

Parfémy lze zakoupit exkluzivně v concept storu Myskino a na e-shopu www.myskino.cz

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Růžová sezona ve světě parfémů”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *