Rubriky

Tipy na netradiční vánoční večírek

Nezadržitelně se blíží čas příprav vánočních večírků. Po delším čase, kdy nám byla tato tradiční zábava s koncem roku odepřena, můžeme letos popustit své kreativitě uzdu a připravit pro kolegy večírek v zajímavých a netradičních prostorách.

Oslavy ve filmových kulisách

Klášter sv. Gabriela na Smíchově, který na začátku roku 2020 koupila v dražbě od České pošty společnost Cimex Invest, je hojně pronajímán pro natáčení českých a zahraničních filmů a seriálů. Filmoví producenti oceňují především jeho originalitu i rozlehlost, jedná se o prostor o celkové ploše 16 000 m2. K dispozici je zároveň prostorná venkovní zahrada a také kostel, který k areálu neodmyslitelně patří.

Další neocenitelnou výhodou je jeho rozmanitost. Na jednom místě najdete reprezentativní prostory, jako jsou Rajská zahrada, Lustrový sál, zachovaná knihovna s původním nábytkem nebo Sloupový sál s impozantními sloupy a klenbami, kde se jeptišky zpovídaly ze svých hříchů. Narazíte zde ovšem také na absurdní výjevy, pocházející z éry komunismu. V chodbách kláštera se tak kromě vitrážových oken a malovaných fresek nacházejí umakartové zdi a podlahu hyzdí linoleum. Prvoplánová řešení, kdy například přes ozdobné fresky vede zcela bez respektu vzduchotechnika, člověka vracejí do temných komunistických let. Na druhou stranu právě pro tuto rozmanitost návštěvníka duch místa ještě více pohltí.  V areálu se navíc nachází Trezorový sál se sto let starými trezory a nechybí ani tajemná krypta.

„Právě pro tuto pestrou nabídku si prostor oblíbili nejenom filmaři, ale také umělci, pořádají se zde festivaly, divadelní představení, koncerty, ale areál přináší nevšední jiskru pro firemní večírky, eventy a konference a také je ve velké míře vyhledáván mezi svatebčany,“ uvádí manažerka Gabriel Loci, Magdalena Dvorská.

Fanoušky filmového plátna a seriálů pak potěší, že se budou moci se sklenkou v ruce procházet místy, kde se odehrálo několik strhujících scén marvelovského seriálu Falcon a Winter Soldier. Pro některé bude jistě vzrušující myšlenka sdílení prostoru, i když ne času, s australských hercem, představitele Thora, Chrisem Hemsworthem, který zde natáčel snímek Extraction 2. Diváci českých seriálů pak ocení, že budou moci nasát atmosféru seriálů Specialisté nebo První republika.

Večírek s nádechem české historie a ochutnávkou Cimrmana

Zajímavé spojení historie s moderním prostorem, které nabídne plně zajištěné zázemí včetně cateringu pro jakoukoliv firemní nebo kulturní akci, najdete ve vyhlášené Malostranské besedě. Malostranské kulisy s ojedinělým výhledem na Pražský hrad na vás dýchnou nejen atmosférou z časů Jana Nerudy, ale i Divadla Járy Cimrmana, které zde vůbec poprvé sehrálo v 60. letech své veřejné přestavení.

Svoje počátky zde zažili také mnozí vynikající hudebníci – třeba Vladimír Mišík s Flamengem i s ETC., skupina Marsyas nebo Krausberry a Ivan Hlas. Vystupovali tu Karel Gott, Olympic, Čechomor, Bára Poláková, Robert Křesťan, Vlasta Redl a mnoho dalších. Po znovuotevření v novodobé historii zde vystoupila i řada mezinárodních hvězd jako třeba Suzan Vega nebo Dan Mc Cafferty.

Bývalá malostranská radnice prošla v letech 2006-2009 rozsáhlou rekonstrukcí, během níž se podařilo restaurátorům zachránit jedinečný renesanční krov a objektu byla rovněž navrácena její někdejší chlouba v podobě 3 průčelních věží.

Malostranská beseda má v současné době několik využití. V podkroví s unikátním renesančním krovem se nachází galerie s nádhernou ukázkou tesařské práce, až 80 % dřevěných prvků je původních. Prostor slouží jako stálá galerie a jako místo pro menší firemní nebo kulturní akce. Tři věže, které byly zrekonstruovány po 180 letech, nabízejí dechberoucí výhled na Pražský hrad a Malou Stranu. V prvním patře se nachází hudební klub, včetně zázemí, v minulosti zde zasedala rada města, v druhém patře je umístěn kinoklub s barem, prostory v tomto patře jsou ozdobeny nádherně restaurovanými renesančními stropy a původní fošnovou podlahou.

Další prostory Malostranské besedy tvoří volně přístupná restaurace, pivnice, kavárna a trick bar. „V Malostranské besedě naši zákazníci oceňují kvalitní českou kuchyni s dobrým pivem, v rámci cateringu ale umíme zajistit klasiku, ale baví nás i netradiční požadavky jako např. menu z mušlí svatého Jakuba… Standardně si firmy zamlouvají termín na akci jeden až čtyři měsíce dopředu, na velký vánoční večírek je to ale často i s ročním předstihem,“ uvádí Lukáš Tesárek, zodpovědný za chod Malostranské besedy.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Tipy na netradiční vánoční večírek”

Napsat komentář