Rubriky

Dámský mullet se vrací

Účesové styly ze 70. a 80. let se vracejí. Projevilo se to už na Salonu International 2018, kde se objevilo zejména hodně pánských retro účesů. Nyní se zdá, že mullet (vlasy nahoře a po stranách krátké, vzadu dlouhé) zaujal i ženy.

Nejnovější hvězdou, která udává styl v účesové tvorbě, je herečka Euphoria Barbie Ferreira. Na Instagramu nedávno prezentovala nový účes, jenž stylisté označují jako moderní „mullet“.

Co to je?

Jde o účes, u kterého jsou vlasy zkráceny vpředu a po stranách, přičemž zadní partie zůstává dlouhá. Na rozdíl od svého předchůdce ze 70. a 80. let lze tento styl různě upravovat. Ať už jde o přísně texturovaný účes, který má jednotlivé partie striktně odděleny, nebo měkčí variantu, kdy boční partie plynule přecházejí v dlouhou zadní. „Pro tento účes je důležité dodat vlasům pohyb a texturu, ideálně pomocí břitvy,“ vysvětluje Georgia Bell, zakladatelka Twisted Scissors Salon.

A jak tedy bude tento styl vypadat v roce 2020?

„Důležitý je perfektní střih, který zaručuje, že účes bude skvěle vypadat i druhý den po umytí. Doporučuji klientkám také používat vhodné stylingové přípravky, k oživení struktury vlasů,“ dodává Georgia Bell.

Zdroj: hji.co.uk

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Dámský mullet se vrací”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *