Rubriky

Kolekce playlistů pro běžce

Více než 60 % běžců v České republice během tréninku poslouchá hudbu. Ta je motivuje, aby ze sebe vydaly i poslední zbytky sil. Salming, švédská sportovní značka, která se v posledních letech významně zaměřuje právě na běžecký sektor, se rozhodla tyto dvě věci propojit. A tak vznikl projekt SPOTIWEAR – největší kolekce běžeckých playlistů. Každý výběr se liší tempem skladeb (BPM), běžci si tak mohou vybrat tu správnou hudbu pro svůj běžecký styl.

Každému, kdo si jde občas zaběhat, se stane, že trénink totálně přepálí. Kdo běhá na čas, ten zase může být někdy naštvaný, že klusal zbytečně pomalu. Optimální tempo je těžké udržet, ale docela dobře v tom pomáhá hudba.

Salming ve spolupráci se špičkovými DJ vytvořil největší kolekci playlistů pro běžce na jedné z nejznámějších světových aplikací pro přehrávání hudby – Spotify. Tato kolekce čítá 24 playlistů rozdělených podle BPM, takže si každý běžec vybere ten správný přesně pro svůj styl a tempo. Ať už jde o začátečníka nebo elitního běžce, který trénuje na Mistrovství ČR. Playlisty nabízí rozsah 95–190 BPM.

A co že je to stále zmiňované BPM a k čemu je dobré? BPM neboli beats per minute udává počet úderů za minutu, tedy tempo dané hudební skladby. „Tento druh tempa je téměř totožný s tím, které se používá ve sportu. Dokáže běžce pořádně vyhecovat, stejně tak ho ale uklidnit do ideálního tempa pro jeho tepovou frekvenci a pomoci mu například s hubnutím, nebo vylepšením času běhu,“ říká trenér běžců Michal Vítů. Playlisty jsou sestaveny jak pro kratší distance – tři, pět nebo deset kilometrů, tak i pro půl maratonce nebo maratonce.

Představení běžeckých setů Salming podpořil 20% slevou na zboží ze své nové běžecké kolekce. Každý z 24 playlistů odkazuje na konkrétní produkt z aktuální kolekce, který lze zakoupit na www.salmingstore.cz. Stačí do konce dubna uplatnit promokód, který se běžec dozví u vybraného playlistu. Celou kolekci playlistů je možné zobrazit na Spotify po zadání klíčových slov SALMING CZ.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Kolekce playlistů pro běžce”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *