Rubriky

Na líčení má svůj rituál

Herečka, tanečnice, zpěvačka, umělkyně, jež se vyjadřuje slovem, tělem i zpěvem. To je půvabná mladá žena MARKÉTA ŠANDOVÁ, kterou můžete vidět v přestaveních několika pražských i mimopražských divadel. Společně se svým přítelem, hercem Petrem Kutheilem se zúčastnila také komponovaného pořadu Káji Pavlíčka na veletrhu Interbeauty Prague jaro 2019. Využili jsme této příležitosti a připravili jsme s ní krátký rozhovor.

Jako žena jistě máte mnoho zkušeností s kosmetikou. Bez použití jakého přípravku si nedokážete představit, že byste odešla z domova? A který nikdy nechybí ve vaší kabelce?

Díky jizvě na dekoltu je mým častým společníkem pečující olej. A v kabelce, jelikož většina mých cest míří od divadla k divadlu, s sebou „tahám“ všechno možné.

Využíváte v divadle služeb maskérů, nebo se líčíte sama? Na jakou masku nejraději vzpomínáte?

Většinou se líčím sama, mám na to svůj rituál. Výjimkou je ovšem představení Galileo v divadle Hybernia, v němž ztvárňuji sochu. Mám tedy jak kůži, tak vlasy, pokryté bílošedým sprejem doplnĕným malovanými prasklinkami. Tam se bez pomoci maskérů neobejdu. Ráda vzpomínám na nedávné natáčení klipu pro rockovou kapelu, kde jsem postupně po těle získávala krvavé plastické šrámy. Na závěr jsem vypadala doslova jako po masakru.

Máte oblíbeného kadeřníka, nebo o své vlasy pečujete sama?

V podstatě celý život jsem své dlouhé vlasy nijak nezměnila. Oživuji je stříháním konečků, což většinou zvládám sama. Musím přiznat, že např. na barvení a následnou péči jsem velmi líná, proto se do toho nepouštím. O to víc se těším na léto, kdy mi slunce vlasy prosvětlí až o několik odstínů. To mám ráda.

Jak se vám líbilo vystupovat na kosmetickém veletrhu? Přinesla jste si domů suvenýr v podobě nějaké zajímavé kosmetiky?

Líbilo, a moc! Kolekce v jarních barvách mi dala naději, že jaro je už opravdu tady. Zakoupenou kosmetiku jsem hned začala používat a jsem opravdu spokojená.

Kde vás nyní můžeme vidět? Na jaké představení byste nás pozvala? Co vás v nejbližší době zajímavého čeká?

Ráda vás uvidím v hledišti např. divadla Semafor, kde účinkuji v představení Šest žen. Dále v divadle Hybernia (inscenace Galileo či Mefisto), v Jihočeském divadle (Evita), nebo také v Černém Divadle Jiřího Srnce. Sem tam mě můžete zahlédnout i jakožto Voskovce ve Werichově vile, nebo v muzikálu Freddie na prknech Divadla Radka Brzobohatého.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Na líčení má svůj rituál”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *