Rubriky

Nový detektivní seriál s Karlem Rodenem v hlavní roli

Česká televize odvysílá letos na podzim do vysílání nový mezinárodní detektivní seriál Princip slasti s Karlem Rodenem v hlavní roli. Projekt je volně inspirovaný švédsko-dánským seriálem Most. „Byl to první neanglicky mluvící seriál, který měl úspěch po celém světě. Chtěli jsme ukázat, že i v našem regionu umíme dělat skvělé věci,“ vysvětlil režisér Dariusz Jablonski. Seriál vznikl v televizní koprodukci s Polskem a Ukrajinou.

Na moři, nedaleko od pláže v ukrajinské Oděse, se objeví loďka unášená vlnami. Dva plavci uvnitř ní objeví nahé zmrzačené tělo mladé ženy s uťatou paží. Ve stejný den, na nábřeží Visly ve Varšavě, je přivolána policie k záhadnému napadení a objeví v kufru opuštěného auta useknutou ženskou paží. Další dramatický nález učiní herci pražského divadla během představení, když v tašce přímo na scéně najdou uťatou paži mladé ženy. Tyto „nálezy“ svedou ke spolupráci tři policejní vyšetřovatele z České republiky, Polska a Ukrajiny: Viktora, Marii a Serhije. Ti se pak společně vydávají na cestu plnou podivných obchodů, vychytralých právníků, zkorumpovaných politiků a nájemných vrahů a mrtvých dívek s uťatými pažemi. Kdo nakonec vyhraje závod s časem?

„Jde o unikátní projekt, protože nebývá zvykem, aby se tři země střední Evropy rozhodly pro tak velkou koprodukci,“ popsala kreativní producentka Kateřina Ondřejková, v jejíž tvůrčí producentské skupině seriál vznikal. Polským producentem seriálu je Apple Film Production. Polští diváci dokonce již mohou seriál sledovat na stanici Canal+ a podle vyjádření producentky Izabely Wójcik jsou reakce diváků i kritiků zatím velmi dobré. Autorem scénáře je Maciej Maciejewski, který stál mimo jiné i za seriálem Polda, kameramanem Martin Žiaran. Natáčelo se devět měsíců ve všech třech zmíněných zemích.

V hlavních rolích se představí již zmíněný Karel Roden, Malgorzata Buczkowská a Sergiej Strelnikow. Z českých herců v thrilleru dále hrají Aňa Geislerová, Kryštof Hádek, Marek Taclík, Lucie Zedníčková nebo Martin Finger. Seriál bude na českých obrazovkách vysílán v češtině, nicméně na ivysílání.cz budou mít diváci možnost ho zhlédnout i v původním znění s titulky.

 06

 

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Nový detektivní seriál s Karlem Rodenem v hlavní roli”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *