Rubriky

Osvoboďte svůj vnitřní oheň

„Jsem si vědom toho, že jsem posunul módu a umožnil ženám, aby se realizovaly ve svobodném světě, který jim byl doposud upírán,“ prohlásil kdysi Yves Saint Laurent. Svoboda má nyní vlastní ikonickou vůni. Novou květinovou vůni, jejíž ingredience rostou mezi Francií a Marokem. Vůni navrženou mezi Paříží a New Yorkem, na pomezí ženskosti a mužnosti… LIBRE, protože ve francouzštině není výstižnějšího slova, které by definovalo vaše svobodné, dnešní já.

Vůně

Zahalte se do svůdnosti pomerančového květu a svěžesti levandule. Nechte se unést jiskrným neroli a šťavnatou mandarinkou. Rozvášněte se kouřovou vanilkou a zářící ambrou. Prožijte naplno všechny aspekty Libre. Elegantní struktura vůně pracuje s napětím, stejně jako jiná umělecká díla. Pohybuje se na pomezí svůdnosti a nenucenosti. Snoubí ryze maskulinní strukturu základu a ryze ženské srdce. Eleganci Paříže a energičnost New Yorku, kde byla navržena mistrnými parfuméry z IFF, jimiž jsou Anne Flipo a Carlosem Benaïm.

Libre je nespoutanou, odvázanou podobou fougèrové vůně, které se typicky používají pro pánské kompozice. Nadto obsahuje tóny levandule. Anne Flipo se rozhodla pro tento provokativní tah, aby smazala hranice mezi typicky mužským či ženským základem vůně, stejně jako kdysi Yves Saint Laurent přetvořil smoking na oděv pro ženy.

Pro vůni Libre upravila stěžejní fougèrovou přísadu, aby zvýraznila její extravagantní charakter. Použila proto levanduli Diva z Provence a podtrhla tak hřejivější a sladší aspekty vůně.

Carlos Benaïm navrhl ten nejsmyslnější absolut z květu pomerančovníku, jaký kdy Anne poznala. Odhaluje totiž dráždivě vášnivý podtón zdánlivě nevinného bílého kvítku, a když k němu přivoněla, naprosto se do něj zamilovala.

Tóny pravé madagaskarské vanilky a klasické ambry Grisalva podtrhují ženskost fougèrové struktury této návykové vůně a dodávají jejímu květinovému srdci spalující intenzitu.

Po 7 letech kombinování přísad a více než 1500 pokusech o vytvoření majestátní vůni se potkali dva mistři perfuméři a stvořili LIBRE. Je stejně precizní jako perfektně střižený kalhotový kostým a svůdný jako noha na podpatku vykukující z rozparku… Je jako paprsek světla. Plamen. Výkřik.

Flakon

Designérka flakonu Libre, Suzanne Dalton, se odpoutala od konvencí a upravila ikonické logo YSL. Protože mohla. A také proto, že logo od Cassandre, které ve světě módy patří k těm vůbec nejslavnějším, je jediné, které okamžitě a bez váhání poznáte v jakékoliv úpravě. Odvážným a hravým způsobem položila ikonické logo YSL na stranu a ohnula ho tak, aby sledovalo ostrý úhel lahvičky. Doslova ho přibila na sklo flakonu jako klenot své technické zdatnosti. Kolem hrdla se táhne elegantní zlatý řetízek, který upozorňuje, že se ženy YSL cítí být natolik svobodné, aby nosily řetězy… dokud budou zlaté. Šikmé černé víčko dává celku nádech svůdné asymetrie à la haute couture.

Oficiální tvář značky – Dua Lipa

„V roce 2019 berou ženy svobodu za naprosto přirozenou. Žijeme své životy podle sebe a svých vlastních pravidel,” řekla Dua Lipa, popová hvězda s troufale zvučným hlasem, kulturní influencerka. smyslná kráska s jedinečným avantgardním stylem. Nikdo jiný by nenesl osvěžující, povznášející sdělení Libre přesvědčivěji než Dua Lipa, mladá textařka a zpěvačka, označovaná magazínem Time za vůdkyni nové generace.

Narodila v Londýně, ale byla vychována v Kosově. Do historie se zapsala, když byla v roce 2018 nominována při předávání cen Brit Awards do pěti různých kategorií. Žádná žena před ní tolik nominací naráz nezískala. Zvítězila ve dvou hudebních. Během posledních dvou let byla Dua Lipa nejstreamovanější ženskou umělkyní na světě. A stále láme rekordy – hudební videoklip k hitu New Rules již byla na jejím kanálu Youtube zhlédnuta více než miliardkrát.

Dua je velmi aktivní na sociálních sítích, což jí umožňuje přímé propojení se svými fanoušky. Na svém Instagramovém účtu má již desítky milionů followerů a stala se jednou z nejsledovanějších osobností této sociální platformy. Je hluboce oddaná hodnotám svobody, ztělesňuje temperamentní ženskost vůně Libre v nové kampani, kterou natočil avantgardní režisér Nabil Elderkin. „Dua Lipa je inspirativní žena, která naplňuje hodnoty odvahy i síly, která umí nejen snít, ale i konat,” podotkl režisér kampaně. „Mladá a rebelská, s nekompromisně vlastní osobností a ochotou otevřeně konfrontovat názory ostatních. Přesně taková ambasadorka vyzařuje perfektně vyvážený mix svobodné smyslnosti a vnitřní síly, která ztělesňuje nekompromisní ženu YSL, která si určuje svá vlastní pravidla.“

 

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Osvoboďte svůj vnitřní oheň”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *