Rubriky

Kokosový olej pro zdraví i krásu

Kokosový olej se používá při vaření jako zdravá náhrada klasických olejů. Věděli jste ale, že může být také zdravým pomocníkem v péči o pokožku a vlasy? Základním předpokladem je použít kokosový olej v biokvalitě (šetrné zpracování, přeprava i balení).

Masáže těla – kokosový olej patří k nejvyhledávanějším masážním přípravkům, protože je vhodný pro alergiky a lidi s velmi citlivými typy pleti. Můžete je s úspěchem aplikovat místo klasického tělového mléka. Pokožku vysušenou koupelí perfektně promastí a zregeneruje. Pomůže vám také zklidnit pleť podrážděnou opalováním.

Odlíčení pleti – stačí kokosový olej vmasírovat do pokožky a smýt teplou vodou.

Intimní hygiena – kokosový olej má antibakteriální účinky, proto může pomoci také s léčením intimních mykóz.

Péče o vlasy – můžete ho použít k péči o roztřepené konečky (na mokré i suché vlasy), nebo jako intenzivní regenerační zábal, kdy se v rozehřáté formě vmasíruje do vlhkých vlasů i pokožky hlavy, zabalí do ručníku a po 20minutovém působení smyje šamponem. V případě potřeby ho můžete nechat působit přes noc a smýt až ráno. Kokosový olej je ideální pro péči o suchou, svědivou či normální pokožku hlavy také v případě výskytu suchých lupů.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Kokosový olej pro zdraví i krásu”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *