Rubriky

Péče pro úžasně dlouhé vlasy

Dlouhé vlasy přitahují pozornost, ale pouze v případě, že vypadají perfektně. Často totiž bývají namáhané, poškozené, suché a chybí jim lesk. Aby měly dlouhé vlasy vše, co pro svou krásu potřebují, představuje ALCINA nový systém péče pro ÚŽASNĚ DLOUHÉ vlasy se třemi optimálně sladěnými přípravky, které odpovídají potřebám dlouhých vlasů.

Nový systém péče ALCINA pro ÚŽASNĚ DLOUHÉ vlasy poskytuje vlasům mimořádnou péči, oživuje jejich lesk a hebkost, usnadňuje rozčesávání a navrací pružnost. Protože i zdravé dlouhé vlasy potřebují správně zvolenou péči, aby takové zůstaly.

Pěsticí šampon pro dlouhé vlasy (250 ml)

Síla pěsticího šamponu spočívá v jeho složení. Najdete v něm keratin, základní stavební prvek vlasu, který se stará o mimořádnou ochranu a strukturu vlasu vyrovnává, posiluje a opravuje. Potřebnou hydrataci vlasů zajišťuje panthenol, jenž zároveň zklidňuje pokožku hlavy a usnadňuje rozčesávání. Šampon dále obsahuje kationové pěsticí polymery, které pracují tam, kde je struktura vlasu poškozená. Právě v těchto místech se usazují a vlasy tím vyhlazují.

 

0Vyhlazující kondicionér pro dlouhé vlasy (150 ml)

Nechte své vlasy rozmazlovat vyhlazujícím kondicionérem, který obsahuje phytosqualan, rostlinný lipid získaný z oliv, jenž vyrovnává nedostatky v namáhaných vlasech. Keratin pak společně s kationovým pěsticím polymerem napravuje vlas a přilne na něj přesně v místech, kde je vlas poškozen.

Tip: Vyzkoušejte novou metodu mytí vlasů Co-Washing!

Metoda spočívá v tom, že během každého 3. mytí vlasů použijete místo šamponu pouze kondicionér. Díky vynechání šamponu bude z vlasů odebráno méně živin, což je ochrání před vysoušením. Tato metoda se hodí obzvlášť pro silné, kudrnaté a suché vlasy.

Dvoufázový sprej pro dlouhé vlasy (125 ml)

Sprej pečuje o dlouhé vlasy, a to i pokud jsou poškozené a suché, pomocí vodní a pěsticí olejové fáze. Pěsticí fáze je složena z vysoce hodnotného komplexu látek v koncentrované formě, které jsou pro péči o tento typ vlasů obzvlášť vhodné. Vodní fáze slouží k tomu, aby rozkládala olejovou fázi a zajistila tak rovnoměrné nanášení na celou délku vlasů.

Způsob použití: Před použitím důkladně protřepte. Po umytí nastříkejte na ručníkem vysušené vlasy a pročešte. Neoplachujte. Nestříkejte do očí.

Dávkování: 10–15 dávek podle délky vlasů

 

10 rituálů v péči o vlasy:

S těmito 10 tipy budou dlouhé vlasy pěstěné a navždy zůstanou ÚŽASNĚ DLOUHÉ.

1) Kartáčování vlasů

Před mytím vlasy jemně a šetrně pročešte vhodným kartáčem (viz bod 8) nebo hřebenem. Zbavíte je tak případných zbytků stylingových přípravků a vlasy nebudou zacuchané.

2) Vlažná voda

Při mytí vlasů používejte pouze vlažnou vodu, což šetří strukturu vlasu již během šamponování.

3) Vhodný šampon

Úkolem šamponu je již během mytí cíleně zásobovat zejména dlouhé, častokrát poškozené vlasy pěsticími látkami a dodávat jim hebkost.

4) Důkladné vymývání

Oplachové přípravky jako šampon nebo kondicionér vždy důkladně vymyjte vlažnou vodou, aby zbytky nezatěžovaly vlasy, ani pokožku hlavy.

5) Další přípravky

Většina pěsticích přípravků chrání vlas zvnějšku jako druhá kůže, nezatěžuje, dodává krásný lesk a usnadňuje rozčesávání. Mimo jiné také uzamyká uvnitř vlasu předem dodané pěsticí látky a hydrataci.

6) Používání turbanu

Neporušená šupinatá vrstva vlasu chrání vlas před vnějšími vlivy. Utíráte-li vlasy ručníkem do sucha, můžete šupinatou vrstvu zdrsnit a poškodit. Proto nikdy mokré vlasy nedřete ručníkem, ale jen je do něj opatrně vymačkávejte. Ještě lépe: zabalte je do turbanu a nechte je cca 10 minut schnout.

7) Fénování na nižší stupeň nebo přirozené proschnutí

Příliš horký vzduch a dlouhé fénování vlasy vysušuje. Proto vlasy fénujte na na nižší teplotní stupeň, krátce a směrem od vlasových kořínků ke konečkům ze vzdálenosti přibližně 15 cm. Ideální je však nechat vlasy volně uschnout na vzduchu.

8) Správný kartáč

Obzvláště vhodné jsou takzvané ploché kartáče, například dřevěné, protože mají štětiny relativně daleko od sebe a šetrně tak projíždějí dlouhými vlasy.

9) Správná technika kartáčování

Začněte od konečků. Ještě vlhké vlasy opatrně pročesávejte a po malých částech je uvolňujte. Poté posuňte kartáč o kousek výš a opatrně pročešte směrem ke konečkům.

10) Gumičky do vlasů bez kovového spoje

Gumičky s kovovými spoji mohou poškodit, zejména u dlouhých vlasů, šupinatou vrstvu a tím pádem i strukturu vlasu. Z toho důvodu jsou nejlepší pružné gumičky z umělé hmoty nebo z látky, ale bez kovového spoje.

K dostání v salonech spolupracujících se značkou ALCINA.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Péče pro úžasně dlouhé vlasy”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *