Rubriky

Poradna: Jak poznat vhodný střih podprsenky

Žaneta Ilutanová je profesionální stylistka prádla, velmi akční stylistka – už pět let pravidelně jezdí do všech krajů naší republiky (občas i na Slovensko) a ve firemních prodejnách Triola poskytuje ženám odborné rady při výběru prádla i plavek. Svůj pracovní čas tráví ve zkušebních kabinkách nebo mezi regály. Zná velmi dobře všechna tajemství ženské postavy. Dokonce i mnohá tajemství srdce a duše. Poradila tisícovkám žen. Dnes jsme se jí zeptali: Jak mám poznat, který střih podprsenky je pro mě vhodný?

Ano, jak vybrat ten nejlepší střih pro svoje prsa – to je hned druhá otázka, kterou při výběru prádla se zákaznicí probírám. Tou první je samozřejmě velikost jejich prsou. Každá z nás má prsa různě tvarovaná, usazená v jiné výšce postavy, bývají umístěné různě u sebe či od sebe. A úkolem správně vybrané podprsenky je pozvednout prsa do ideální, očekávané výšky, tedy do 6/8 postavy ženy, opticky zeštíhlit postavu a zformovat z různě pevných a různě rostlých prsou krásný a plný dekolt. Takže, z čeho můžeme vybírat?

Podprsenka s vyztuženými košíčky, sešitými ze tří dílů – tzv. T-šev

Je to nejoblíbenější střih podprsenky. Podprsenka s vyztuženými košíčky zformuje svůdný dekolt, vyzvedne prsa a zdůrazní souměrnost ženské postavy. T-šev (košíčky ušité ze tří dílů do písmene T) zajistí přirozeně kulatý tvar prsou a zaoblí je. Sedlo (spojení mezi koši) podprsenku upevní na správném místě a zajistí dolehnutí kostic k tělu.

Hladká podprsenka s bezešvými košíčky

Bezešvé (moldované) košíčky jsou ideální pod přiléhavé oblečení. Jsou také vhodné pro ženy s citlivou pokožkou, kterým švy na koších vadí. Hladké vyztužené košíčky (pozor – nejde o push-up) prsa podepřou, pozvednou a zafixují v požadované výšce. Postava tak získá více ženské tvary a opticky zeštíhlí.

Samodržicí podprsenka

Podprsenka s vyztuženými košíčky, kterou lze nosit i bez ramínek. Po horním i dolním obvodu podprsenky jsou silikonové proužky, které prádlo fixují k pokožce. Výsledný držicí efekt ještě umocní vyšší sedlo a obvod z funkčního (pevnějšího) materiálu. Podprsenka bez ramínek je určena pro zvláštní příležitosti – např. pod šaty se špagetovými ramínky, s asymetrickým výstřihem nebo bez ramínek atd.

Podprsenka balkonového střihu

Podprsenka s vyztuženými košíčky tzv. balkonového střihu vytvoří svůdný dekolt, pozvedne prsa a zdůrazní souměrnost ženské postavy. Svislé švy vymodelují přirozeně kulatý tvar prsou a prsa „vystaví na obdiv“ hlavně v širokém výstřihu. Vyšší sedlo a vyšší obvod pomáhají při fixaci prsou na správném místě a zajistí dolehnutí kostic k tělu.

Částečně vyztužená podprsenka

Podprsenka s vyztuženou spodní částí košíčků, která prsa podepře, pozvedne a zafixuje. Krajka v horní části košů se naopak dokonale přizpůsobí každému tvaru a velikosti poprsí. Tento střih je vhodný pro ženy s velkými prsy a pro ženy s asymetrií. Pocit pohodlí je umocněn širšími a měkce vypodloženými ramínky.

Push-up podprsenka

Pro ty, které touží po větším poprsí, tu jsou podprsenky push-up. Tento typ má vyztužené košíčky s různě velkými push-up polštářky (některé modely mají polštářky vyjímatelné, což je také jednou z variant při řešení asymetrie prsou). Podprsenky s extra či double a super push-up efektem nejsou komfortní, ani vhodné pro celodenní nošení.

Podprsenka s nevyztuženými řasenými košíčky

Pokud máte raději košíčky nevyztužené, nebo vás trápí asymetrie prsou, zvolte podprsenku s řasenými košíčky. Řasení na středu podprsenky je více flexibilní a lépe se přizpůsobí velikosti prsou. Vždy krásně přilne k tělu.

Nevyztužená podprsenka se vsazenými bočními dílky

Kupují ji ženy, které mají velká a těžká prsa a preferují pohodlí. Vyztužení u nevyztužené podprsenky nahradí vsazené boční dílky, které přecházejí do ramínek a fixují ňadra na střed. Tedy neumožní jejich „rozlití“ do stran. Tuto funkci má také dvojité tylové podložení uvnitř košíčků některých modelů. Pocit pohodlí je umocněn měkce vypodloženými a rozšířenými ramínky, která pomohou rozložit tíhu velkých prsou a uleví tak šíjovým svalům.

Nevyztužená podprsenka bez kostic

Nevyztužené podprsenky nejsou zpevněny kosticemi, které normálně objímají a fixují ňadra. Ňadra v nich mají více přirozený (hruškovitý) tvar. Právě díky tomu ňadra tak dokonale neformují. Jsou vhodné pro ženy, které z různých důvodů nechtějí podprsenky s kosticemi nebo pro ženy s extra velkou velikostí obvodů i košů. Zpevnění a usazení prsou zajišťují koše, specificky sešité z různých dílků.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Poradna: Jak poznat vhodný střih podprsenky”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *