Rubriky

Zbavte se stop po akné

Značka La Roche-Posay uvádí nový přípravek čistění pro pleť se sklonem k akné, který dlouhodobě zmírňuje přetrvávající nedokonalosti a předchází jejich opětovnému vzniku. Nový Effaclar Mikropeelingový čisticí gel je vhodný na obličej i tělo.

„Nedostatečná kompliance je jedním z hlavních problémů, kterému v boji proti akné čelíme. Obzvláště pak u teenagerů, kteří nechtějí čekat na výsledky a nechají se snadno odradit,“ uvádí Dr. Stéphanie Leclerc-Mercier, MD. „Přípravky navržené pro osoby s aknózní pletí musí rychle ukázat svůj účinek a zabraňovat recidivě. Pouze tak můžeme zajistit to, že pacienti budou pozorovat dlouhodobé výsledky zmírňující dopad tohoto onemocnění na kvalitu života.“

Mikropeelingový čisticí gel obsahuje nejvyšší koncentraci kyseliny salicylové (2 %) v řadě Effaclar. Tato aktivní ingredience společně s LHA uvolňuje póry, odstraňuje odumřelé buňky a zajišťuje tak hladší texturu pleti. Přípravek obsahuje také zinek, čisticí složku, která zmírňuje sébum, a glycerin pro maximální komfort během aplikace,

Řešení nedokonalostí na zádech a hrudi je velmi těžké, protože pokožka je zde až pětkrát silnější než v případě obličeje a navíc hůře dosažitelná, zejména pak na zádech. Pupínky na těle se objevují u dvou třetin osob s aknózní pletí. Díky vysoké koncentraci peelingových složek Effaclar Mikropeelingový čisticí gel poskytuje mikroexfoliaci i těm nejsilnějším kožním vrstvám pro viditelné výsledky v jediném kroku. Bylo to prokázáno spotřebitelským testem, kde se uživatelé shodli, že pokožka jejich těla působí po používání čisticího gelu čistší (89,9 %). Přípravek se uživatelům líbil i po čtyřech týdnech používání (80,1 %).

Effaclar Mikropeelingový gel, stejně jako každý přípravek La Roche-Posay, byl testován i na nejcitlivější pleti, včetně aknózní, aby byla zajištěna ta nejlepší tolerance, Je také formulován s fyziologickým pH respektujícím kožní bariéru.

Effaclar Mikropeelingový čisticí gel v 400ml balení, vyrobeném z 25 % recyklovaného plastu, je v lékárnách po celém světě k dispozici od ledna 2020. Přípravek doplňuje ikonickou řadu značky La Roche-Posay Effaclar, která je číslo jedna v oblasti péče o aknózní pleť napříč evropskými lékárnami.

O AKNÉ

Tento druh zánětlivé dermatózy sebaceózních folikulů je dermatologickou patologií. Je způsobena abnormální keratinizací (hyperkeratinizací) či zvýšením produkce séba (hyperseborrheou). Hyperkeratinizace vede k nahromadění odumřelých buněk na povrchu pleti, dochází k ucpávání pórů. Tento jev zamezuje normálnímu odtoku séba z mazových žláz. Hyperseborrhea je vlastně tvorba nadměrného množství séba, což pak způsobuje ztluštění vnitřních pilosebaceózních stěn kanálků. Tyto poruchy podněcují vznik dvou typů lézí a následně akné: objevují se retenční léze (komedony a mikrocysty) a zánětlivé léze (papuly a pustuly).

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Zbavte se stop po akné”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *