Rubriky

Poradna: Ramínka podprsenek hrají důležitou roli

Nevíte si rady s výběrem nové podprsenky? V našem seriálu vám přinášíme rady od ŽANETY ILUTANOVÉ, profesionální stylistky prádla. Je to velmi akční stylistka – už již pět let pravidelně zajíždí do všech krajů naší republiky (občas i na Slovensko) a ve firemních prodejnách Triola poskytuje ženám STYLING – odborné poradenství při výběru prádla i plavek. Svůj pracovní čas tráví ve zkušebních kabinkách nebo mezi regály. Zná velmi dobře všechna tajemství ženské postavy. Dokonce i mnohá tajemství srdce a duše. Poradila tisícovkám žen. Tentokrát jsme se Žanety zeptali, zda je důležité zkontrolovat u podprsenky ramínka.

 Ramínka jsou při výběru podprsenky dost důležitá. A hned v úvodu ale podotýkám, že hlavní tíhu prsou vždy nese pevný obvod podprsenky, který by měl být u větších velikostí dostatečně široký a ušitý z funkčního materiálu. Obvod je ten hlavní „držák“, který nese cca 80 % váhy poprsí. Ramínka logicky jen těch zbývajících 20 %. Podprsenka by měla prsa nejen „obléknout“, ale především poskytnout jim oporu a fixaci. Hlavně těm větším. Je prověřeno, že tenká ramínka velká prsa neudrží v ideální výšce!

A teď jsme u toho, v čem nejen dívky, ale i dospělé ženy stále chybují. Vybírají si velikost podprsenky s velkým, volným obvodem (kvůli svému pocitu pohodlí) a s malými košíčky (kvůli domnělému pocitu, že jsou tak sexy a získaly efekt push-up). Což je špatně, protože tíhu prsou u volného obvodu pak nesou opravdu ramínka. A taková slečna může mít od zařezávajících se ramínek rozedřenou pokožku, může pociťovat bolesti hlavy, zvýšenou únavu atd.

 

V principu platí, že sofistikovaný výrobce prádla hledí i na zdravotní stránku svých modelů. Takže:

Špagetová ramínka – tenké jako špagety. Bývají u malých velikostí.

Rozšířená ramínka – jsou pro velké velikosti košů – např. od F do K. Poskytují pohodlí, komfort při celodenním nošení.

Strečová ramínka – to jsou ta „pružná“, s gumovými vlákny. Bývají různě široká, barevně sladěná či kontrastní s podprsenkou, ozdobena např. krajkou.

Plastová ramínka – tzv. neviditelná. Jsou průhledná a neelastická, dnes už dost OUT.

Obšívaná ramínka – jsou pružná, měkká, komfortní a designová. Ramínka jsou obšitá stejnou atraktivní látkou, z jaké je celá podprsenka.

Ramínka vzadu s fixací – tou fixací je plastová součástka, která spojí v ideálním místě obě ramínka tak, že tvoří vzadu písmeno X. Výrobci nabízejí fixaci ramínek vzadu ze dvou důvodů: Ženy začaly nosit vzadu vykrojená trička typu boxerky a nechtěly, aby jejich linii rušila prádlová ramínka. Druhým je zdravotní hledisko komfortu žen s velkými prsy. Spojení ramínek vzadu do kříže vás jemně donutí se nehrbit, srovnat záda, vyrovnat se a povolit tonus (napětí svalů) v ramenou a šíji. To totiž bývá příčinou občasných bolestí právě šíje, zad a hlavy, kterými ženy s velkým poprsím občas trpí.

Obšívaná ramínka, špagetová nebo ta s krajkovou aplikací jsou stvořena k tomu, aby ležérně vykukovala z výstřihů topů, triček a svetrů. Ostatní druhy ramínek raději ponechte své intimitě.

 

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Poradna: Ramínka podprsenek hrají důležitou roli”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *