Rubriky

Pozvěte jaro k sobě domů

Jaro je období znovuzrození a rozpuku, kdy příroda opět ožívá po dlouhém zimním spánku. A co by mohlo být lepšího, než se nechat inspirovat tímto krásným ročním obdobím a do svého bytu či domu pustit tuto pozitivní jarní energii. Jak na to? Nechte inspirovat našimi tipy.

Odlehčete

Prvním krokem k tomu, aby do vašeho bytu, resp. do ložnice proniklo jaro, je provzdušnit prostor. Teplé zimní peřiny vyměňte za lehčí letní. Stejně tak ukliďte i zimní přehozy a teplé flanelové nebo mikro plyšové povlečení. S jarem přišel ten správný čas na vzdušnější materiály, jako jsou bavlna, len a satén. Otevřete okna a nechte do své ložnice proniknout ozdravné jarní sluneční paprsky a čerstvý vzduch.

Probarvěte

Jaro je spojeno s jasnými a živými barvami, jako jsou oranžová, růžová, žlutá, modrá, zelená a světle fialová. Nebojte se do své kuchyně přidat některé z těchto barev. Uvidíte, jak snadno a rychle vytvoříte jarní atmosféru. Můžete použít barevné ubrusy a běhouny, podsedáky, povlečení, dekorativní polštáře, deky nebo závěsy. Pořiďte si do bytu i nové květiny, které podtrhnou jarní atmosféru.

Inspirujte se jarní přírodou

Typické motivy jako květiny, motýli, ptáci a jarní rostlinky jsou ideální pro vytvoření jarní atmosféry v celém bytě. „Pro naše zákazníky máme připravenou širokou nabídku látek s jarními motivy, naše šikovné švadleny z nich do ložnic ušijí prostěradla, povlečení, dekorační polštáře, závěsy, ale i cokoli jiného si zákazník bude přát,“ říká Michal Kempa ze společnosti Goldea.

Použijte světlo

Světlo hraje v jarním období hlavní roli a není se čemu divit. Po dlouhé zimě chybí světlo každému z nás, a proto ho přivítejte i v celém bytě. Vyměňte tmavé závěsy za světlé a všude tam, kde je to možné, přidejte sklo. To v interiéru nemusí být zastoupeno jen okny, dveřmi nebo skříněmi se skleněnou výplní, ale také v podobě skleněného nábytku nebo nejrůznějších dekoračních předmětů, jako jsou vázy, mísy, zrcadla a celoskleněné foto rámečky.

 

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Pozvěte jaro k sobě domů”

Napsat komentář