Rubriky

Pravidla správného vysoušení vlasů

S příchodem léta nastávají starosti s péčí o zdravý vzhled vlasů. Nejen, že jsou po zimě pošramocené od mrazu, častých přikrývek hlavy a chybí jim potřebná vláha, ale navíc je začíná trápit i sluníčko a chlorovaná voda. Problémem může být špatné fénování, které nespraví ani tucet přípravků, které zapojíte v nouzi do hry.

Důsledky špatného fénování:

  1. Suché a lámavé vlasy

Často pospícháte a na fénu volíte nejvyšší stupeň? Chyba. Každý vlas by se měl správně sušit pozvolna, ze středu vlasového vlákna. Rychlé a horké sušení sice vlasy vysuší v mžiku, ale zanechá stopy na povrchu. Vlasy jsou pak po každém fénování suché mají větší tendenci se lámat.

  1. Roztřepené konečky

Všichni víme, že fénování není přirozeným způsobem vysoušením vlasů. Jenže zároveň není zdravé chodit spát s mokrou hlavou, kdy se vám pokožka hlavy zapařuje a vlasy po ránu stejně nemají nejlepší kondici. Proto nám nezbývá nic jiného než sáhnout po fénu. O to více bychom měli dbát na jejich ochranu při samotném vysoušení. Předejít tak můžeme vzniku roztřepených konečků, které vznikají nedbalou péčí a absencí živin. Ale jak na to? Řešením jsou fény, které vlasy hydratují a regenerují již při samotném foukání. Vypouštěný vzduch totiž obsahuje minerály a hydratující částice.

  1. Citlivá pokožka

Nesprávným fénováním můžete pěkně potrápit nejen vlasy, ale i pokožku hlavy. Od oblastí, kde rostou vlasy až po obličej. Vysokoteplotní vysoušení vlasy doslova zabíjejí už samotných kořínků, což může vést ke vzniku tvorby lupů, seboroické dermatitidě nebo k postupné ztrátě vlasů. Špatné je i zbylé teplo a prach poletující okolo, které zbytečně zanášejí a vysušují vaši pleť. Poohlédněte se proto po fénech, které mají pečující programy o kvalitu pokožky.

Rozhodli jste zatočit s nezdravým vzhledem vašich vlasů, ale nevíte, po čem sáhnout?

Vhodnými kandidáty mohou být nejnovější fény od značky Panasonic: model EH-NA65 nebo jeho výkonnější a vybavenější varianta s označením EH-NA98. Oba dva modely pracují s revoluční technologií Nanoe částic, kdy vlasy suší zdravým pozvolným způsobem, ze středu jádra. Vybavenější model pak oceníte kvůli generátoru iontů zinku a několika režimům. Režimu Scalp, který se postará o pokožku hlavy a obličeje.  Mód Skin Care vám zase na závěr vysoušení pomůže s péčí o obličej.  Jemnější proud s částicemi Nanoe a minerály vám perfektně hydratuje pleť.

 

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Pravidla správného vysoušení vlasů”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *