Rubriky

Šperky a doplňky z 3D tiskárny

Průsvitná vílí váza, hravé hodinky nebo náramek s kovovým leskem. Tyto tři zdánlivě nesouvisející doplňky mají mnoho společného – byly navrženy a vytištěny na 3D tiskárně a dokazují, že 3D tisk patří právem mezi designérské techniky. Navíc je všechny zakoupíte na virtuálním tržišti Fler.cz.

Co je to 3D tisk

Jde o výrobní proces, při kterém se z digitální předlohy (3D modelu) vytváří pomocí 3D tiskárny trojrozměrný objekt. Stejně jako se třeba pro práci se sklem nejdříve vytváří forma, do které se pak sklo odlévá, tak u 3D tisku nejdříve v grafickém programu vzniká virtuální model, na jehož základě se pak tiskne výsledný produkt. Tisk probíhá tak, že se výrobek modeluje po velmi tenkých vrstvách (v setinách až desetinách mm) pomocí mikrotrysky, která vstřikuje roztavený plast podle modelu. Typ použitého plastu ovlivňuje jeho lehkost, pevnost i strukturu. Díky tomu můžete získat oblé tvary, průsvitné nebo naopak sytě barevné produkty a rafinovaným vrstvením mohou vznikat i doplňky s kovovým finišem, které působí luxusně.

Šperky

Nejběžnější jsou na Fler.cz v kategorii 3D tisku šperky. Najdete tu vše od hravých broží a náušnic až po extravagantní masivní šperky, které vás navzdory své velikosti nepotáhnou k zemi.

Bytové doplňky

Drobnostmi to ale nekončí. Metodou 3D tisku si prý můžete postavit (nebo vytisknout?) celý dům. To Fler tvůrci tedy ještě nenabízejí, ale když si dům pořídíte, rádi vám ho vybaví. Svícny inspirované kubismem, křehce vypadající elegantní vázy, vykrajovátka… Zkrátka 3D tisk neumí jen to, co si neumí představit designér sám.

Hodinky

Pomocí 3D tisku se dají vyrobit také hodinky. Nevěříte? Přesvědčte se u značky 3lobit, kde si můžete vybrat hned z 10 barevných variant. Kromě pásku vznikly celé v 3D tiskárně. A když celé, tak samozřejmě i strojek, ručičky, sklíčko…

A mimochodem, u bytových dekorací potěší především rodiče i to, že navzdory tomu, jak třeba vázy vypadají křehce, jsou prakticky nerozbitné. Ekologicky smýšlející čtenáře zaujme možná zase to, že většina 3D děl je z PLA plastu, který je rostlinného původu a biologicky rozložitelný.

 

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Šperky a doplňky z 3D tiskárny”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *