Rubriky

Šperky miluje od dětství

Gábinu Koukalovou jistě není potřeba představovat. Dvojnásobná stříbrná olympionička se po ukončení své vrcholové sportovní kariéry už věnuje hlavně věcem, které ji baví a jsou pro ni srdcovou záležitostí. Málokdo ví, že je vystudovanou designérkou, která ráda kreslí, a dokonce navrhuje i šperky. Koncem letošního roku představila svou autorskou kolekci originálních šperků značky Praqia, pro niž hledala inspiraci v přírodě a v historii Egypta. K celé kolekci zvolila originální přístup. Nebála se experimentovat s materiály, neobvyklými postupy a technologiemi.

Bez kterého šperku byste nikdy nevyšla ze svého domova?
Šperky mám ráda už od dětství. Už jako dítě jsem se ráda zdobila, a to mi vydrželo dodnes. Nejraději mám originální šperky, které jsou osobité a mají nápad. Oblíbila jsem si několik designérů, kteří vyrobí jen velmi omezený počet kusů. Pokud bych měla jmenovat konkrétní kus, tak jsou to prsteny na dva nebo tři prsty. Mám jich několik.
Ve spolupráci s českou šperkařskou značkou PRAQIA jste vytvořila autorskou kolekci šperků, můžete nám ji představit?
Značka PRAQIA se specializuje na výrobu šperků ze stříbra a tomu také odpovídá hlavní použitý materiál. Snažila jsem se k celé kolekci přistoupit originálně. Stříbro jsem kombinovala se sklem a také s epoxidem, který mě naprosto fascinuje. Vznikly tak tři sety šperků. První nese název Triangle je inspirovaný geometrií, a především mým oblíbeným trojúhelníkem, který ve mně evokuje můj milovaný Egypt. Další je Nature, u kterého jsem se inspirovala přírodou, jak už napovídá samotný název.  Zatím poslední je kolekce Ice, která je nejnápaditější nejen netradičním spojením stříbra a epoxidu, ale také výraznou modrou pigmentací. Zde jsem se na okamžik vrátila do dětství a do pohádky o ledovém království.
Pro jaký typ ženy jste tuto kolekci stvořila?
Vzhled každé řady je jiný, doufám, že potěší ženy různého typu. Já osobně se ráda zdobím každý den a šperky nosím téměř ke každému outfitu, tak jsem primárně dbala na to, aby se daly nosit na denní nošení a mohly se tak využívat co nejčastěji.
Jak dlouho jste na přípravě kolekce pracovala a byla jste i u samotné výroby šperků?
První návrhy jsem vytvořila už před začátkem června. Krátce na to jsem se začala potkávat s lidmi z výroby. Vše vznikalo více než 4 měsíce. V průběhu výroby jsem mohla sledovat proces realizace. Zkoušela jsem si například pájení kovů a také jejich leštění.
Baví vás design?
Navrhování jsem se začala věnovat po ukončení sportovní kariéry. Jsem moc ráda, že se můžu touto formou vracet ke svým studijním oborům na umělecké škole a moc ráda bych se ubírala tímto směrem i v budoucnu.
Kdo z vašich přátel či z rodiny dostane váš šperk jako první?

První, koho bych chtěla obdarovat, je moje sestra Lucka, která roky sbírá náušnice všeho druhu a designu.
Která vlastnost je nutná a důležitá při profesi designéra šperků? Bez čeho se neobejdete ani u sportu ani u tvorby?
Věřím, že ve všech profesích je důležitá výdrž, láska k dané činnosti, trpělivost, cílevědomost, disciplína a touha překonávat překážky na cestě za našimi sny.

Originální šperky Gabriely Koukalové jsou od 25.11. k dostání na e-shopu www.praqia.cz 

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Šperky miluje od dětství”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *