Rubriky

Tři kroky k čistému prádlu i svědomí

Tierra Verde, český výrobce ekodrogerie, představuje trojici produktů, díky které bude vaše prádlo krásně čisté, přírodní materiály si zachovají svoji funkčnost, a hlavně nebudete zbytečně zatěžovat životní prostředí.

Změkčovač vody – zajistí, aby prádlo nebylo zašedlé a nemuseli jste používat zbytečné množství pracího prášku.

Prací gel z mýdlových ořechů s levandulovou silicí – díky přírodním složkám je gel velmi vhodný i pro praní dětského prádla nebo pro lidi s citlivou pokožkou.

Máchadlo prádla s levandulovým extraktem – neutralizuje máchací lázeň a zajistí tak, aby v prádle nezůstávaly zbytky pracích prostředků. Navrací přírodním materiálům jejich přirozené vlastnosti, jako je prodyšnost a savost.

Přesvědčte se sami, že prát ekologicky neznamená mít prádlo flekaté a zašedlé, právě naopak! A večer, na konci dne, si užijte ten dobrý pocit, že se chováte zodpovědně nejen k sobě a své rodině, ale i k naší milé Zemi.

TIPY NA PRANÍ:

  • Při praní prádla je důležité vědět, jak tvrdá voda vám doma teče z kohoutku. Ve většině domácností je voda příliš tvrdá, což způsobuje zašednutí prádla a zvyšuje spotřebu pracího prášku. Tvrdost vody snadno zjistíte pomocí testovacího pásku. Při objednávce v e-shopu Tierra Verde stačí do poznámky napsat, že máte zájem o zaslání testovacího proužku a budete ho mít zdarma přibalený ke své objednávce. Otestovat vodu stačí jednou a podle výsledku si nastavíte množství změkčovače, které budete při každém praní sypat do zásobníku na prací prášek.
  • Prací gel z mýdlových ořechů je vysoce koncentrovaný, a tak 1 litr gelu vydrží na 33 pracích dávek. Je vyráběný z mýdlových ořechů v biokvalitě, a to šetrnou metodou extrakce za studena.
  • Na základě ohlasů od zákazníků je možné doporučit prací gel i alergikům nebo ekzematikům. Pokud je to i váš případ, vyberte si pro úplnou jistotu prací gel bez vůně.
  • Máchadlo svou kyselou reakcí neutralizuje zásaditou prací lázeň. To je opět důležité hlavně pro lidi s citlivou pokožkou. Přirozené pH pokožky je totiž kyselé, aby se pokožka mohla bránit množení mikroorganismů. Naopak mýdlo a další prací prostředky jsou zásadité, a tak když se důkladně nevymáchají z prádla, můžou pak kůži dráždit. Zároveň máchadlo navrací přírodním materiálům jako je bavlna, bambus, len a další, jejich přirozené vlastnosti a prádlo je pak prodyšné a savé, tak jak potřebujeme.
  • Tierra Verde se snaží snižovat spotřebu obalového materiálu na minimum, a proto si můžete výše zmíněné produkty ekodrogerie také natočit a odnést ve vlastních nádobách. Po celé České republice je již k dispozici více než 50 stáčíren, informace o bezobalových obchodech najdete na webu eshop.tierraverde.cz.

 

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Tři kroky k čistému prádlu i svědomí”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *