Rubriky

Typologie plavek pro nerozhodné

Pro někoho je léto příležitostí k tomu, jak světu ukázat své dokonalé tělo. Ženy milují koupání i opalování, ale zároveň některé z nich hledají způsob, jak svou postavu v plavkách spíše ukrýt. Přitom někdy stačí málo, abyste se i v tak malém kousku „svrchního“ oděvu cítily perfektně, schovaly to, co má zůstat ukryto a vystavily na odiv partie, na které můžete být pyšné. Profesionální stylistka prádla a plavek ŽANETA ILUTANOVÁ vám poradí, jak plavky správně vybírat a na co dávat pozor, abyste se v nich cítily dobře při plavání i opalování.

 

Střih musí lichotit postavě

„Někdy jsou ženy módním kouskem tak poblázněny, že zapomenou úplně na vše. Na velikost a typ své postavy, věk, na strie či jizvy po operacích,“ komentuje častou chybu Žaneta Ilutanová. Až doma v klidu si uvědomí, že z minitrojúhelníčků jim prsa vypadávají do všech světových stran a spíše než bokovky na šňůrku by jim vyhovovaly vyšší kalhotky s klasickou gumou. „Vybírejte střih plavkové podprsenky a kalhotek v souladu s tím, jakou máte postavu. Vše si důkladně vyzkoušejte v kabince. Plavky, stejně jako spodní prádlo, obchodníci zpět či na výměnu neradi berou,“ radí stylistka.

Jak mít v plavkách krásný dekolt

Plavkové podprsenky mají různé košíčky. Nevyztužené – např. pojíždějící trojúhelníčky na vázací šňůrce, které jsou vhodné pro pevné postavy a menší pevná prsa. Také mívají nevyztužené košíčky s kosticemi v koších, všité již do pevného obvodu vzadu se zapínáním (podobně jako u podprsenek). Ty poskytují i větším prsům oporu a dokážou je zkrotit např. při plážových aktivitách. Nejoblíbenější fazonou plavek je ta, která se podobá podprsence: s kosticemi a tence vyztuženými kosi. Dokáže vyzdvihnout prsa do očekávané výšky a díky kosticím a tenkému vyztužení zformovat i měkká prsa do svůdného dekoltu. „Současným hitem jsou plavkové podprsenky střihu bandeau. Jsou samodržicí, nebo s ramínky. Ta můžete uvázat vzadu za krk, vpředu do véčka, asymetricky jen jedno. Plavkové podprsenky s řaseným košem zase zakryjí menší asymetrii prsou,“ doporučuje Žaneta.

Boky, ukaž boky!

Radí matka v podání Elišky Balzerové ve známém filmu Ženy v pokušení. Máte-li výrazný pas a krásné boky, tak je opravdu ukazujte a noste nízké plavkové kalhotky. Mnohé z vás však mají na bříšku výraznou tukovou vrásu či jizvy a spíše by uvítaly elegantní způsob, jak tyto problematické partie schovat. „Výrobci vycházejí i těmto přáním vstříc. V nabídce právě českých značek naleznete např. kombinovaný střih kalhotek s nastavitelnou výškou. Mají ozdobnou pasovou légu a jejím ohrnutím získáte kalhotky bokové. Existují také tzv. variabilní pasové kalhotky vhodné pro větší velikosti. Efektní řasení na předním díle ukryje problémové partie bříška i boků,“ vyjmenovává stylistka.

 

Materiál prozradí vše

„Doporučuji ženám, aby se vyhnuly plavkám s velmi jemným materiálem, který je zrádný. Plavky nejsou prádlo a nechcete, aby o vás prozradily vše. Plavkovina musí mít svoji gramáž a pevnost. V plavkách jezdíte na klouzačkách, posedáváte v písku i na kamínkách. Materiál musí odolat námaze, slunečnímu záření, opalovacím krémům, potu i zrádné sladké i slané vodě, která dokáže přes tenký materiál vše odhalit,“ říká Žaneta Ilutanová.

 Ďábel sedí v detailech

Nezapomeňte na základní pravidlo stylistů – u plavek výrazný detail (ozdobu, barevnou kombinaci, nápadný vzor, sponu atd.) umístěte na ty partie, které chcete zdůraznit! Pokud patříte ke stydlínkům, uvažte si přes plavky pareo vždy, když se zvednete z lehátka.

Kolekce plavek značky TRIOLA na léto 2019

Opět jsou v kurzu chytré modely plavkových podprsenek z vývojářské dílny českého výrobce, které zformují svůdný dekolt, pozvednou prsa do ideální výšky a vaše sebevědomí k výšinám. Střihy kalhotek decentně schovají problematické partie, zpevní boky a zkrotí bříško. Plavkovou podprsenku a kalhotky si můžete nakombinovat sama podle své postavy.

Ke každému modelu podprsenky (s koši tence vyztuženými, hladkými, formovacími, nevyztuženými či bandeau) máte na výběr dvoje až troje kalhotky různého střihu – klasické, bokové, pasové či variabilní s nastavitelnou výškou. Záleží na představě a odvaze každé ženy. Použité kovové prvky neobsahují nikl.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Typologie plavek pro nerozhodné”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *