Rubriky

Zdravé vlasy a pokožka v zimě

Sychravé počasí s mlhami, deštěm a střídáním teplot má zásadní vliv na vlasy a kůži. Stejně jako pokožka a rty jsou v zimě často vysušené, vlasy rovněž. Poradíme vám, jak posílit svou pleť i vlasy během zimy. Podíl na jejich kvalitě má totiž také správná strava.

V zimě se často potýkáme se suchou kůží, polámanými a roztřepenými konečky či se suchými vlasy obecně. Změny teplot a sychravé počasí nám dvakrát nepřidávají a pokožka i vlasy jsou jimi velmi zatěžované. Suchý teplý vzduch ve vnitřních prostorách je také nadměrně vysouší. Čepice nás sice chrání před velkým chladem, avšak mají často za následek výskyt lupů, protože vlasové pokožce pokrývky hlavy nedělají dobře. Chladný suchý vzduch nesvědčí ani kůži. Můžeme s tím však bojovat a zajistit si opět lesklé vlasy a hebkou pokožku. „Na naši kůži a vlasy má velký vliv pestrá a kvalitní strava. Dostatečný příjem vitaminů nám může pomoci udržet si zdravé tělo, což se významně podílí i na kvalitě naší pokožky a vlasů,“ vysvětluje Ing. Bohumil Hlavatý, výkonný ředitel České asociace pro speciální potraviny.

1) Dostatečná hydratace

Ani v zimě nezapomínejte na dostatečný příjem vody. Nebojte se vypít dva litry čisté vody denně, pokud máte větší fyzický výdej, dopřejte si i více. Hydratace bude mít dobrý vliv i na vaši pokožku a vlasy, které budou pružnější a kvalitnější. Po teplé sprše si můžete dopřát i kvalitní krémy. Vlasy zbytečně nevysušujte fénem ani je nevystavujte zbytečně příliš vysokým teplotám, pokud to není nutné.

2) Spánek

Kvalitní spánek prospěje tělu jako máloco jiného. Tělo se potřebuje regenerovat a ocení to i vaše pokožka.

3) Dostatek vitaminů

V zimě často zapomínáme na dostatek vitaminů. Jejich dostatečný příjem je však zásadní nejen pro naše tělo, ale i kůži a vlasy. Z vitaminů se zaměřte zejména na A, E a C. Vitamin A je rozpustný v tucích a hodně ho najdete v mléku, mléčných tučných výrobcích či ve vaječném žloutku. Vitamin E je také rozpustný v tucích, a kromě přínosů pro vaše vlasy je také důležitým antioxidantem. Vyskytuje se zejména v oříškách, máslu, mléku či v rostlinných olejích. Vitamin C je důležitý i pro naši imunitu a pro jeho dostatečný příjem konzumujte dostatek ovoce a zeleniny. „Pokud si nejste jistí dostatečným příjmem vitaminů ve stravě, využijte doplňky stravy, které vám zajistí jejich optimální příjem,“ radí Ing. Bohumil Hlavatý.

4) Vyhněte se zlozvykům

Pokožka významně ocení, pokud omezíte konzumaci alkoholu a cigaret. Zkuste se vyhnout nezdravým potravinám a chipsy nahraďte raději čerstvou zeleninou. Všechny tyto faktory se významně podílejí na kvalitě pokožky.

5) Dostatek minerálů

Stejně jako vitaminy i minerální látky se významně podílejí na kvalitě našich vlasů a pokožky. Pokožce prospívá zejména zinek, který mimo jiné podporuje i koncentraci a paměť. Mimoto ale přispívá také ke kvalitě naší plodnosti a reprodukce. Nejčastěji ho můžete najít v mléku, vejcích, dýňových semínkách či luštěninách.

„Krásu vašich vlasů a pokožky podpoří také komplexní doplňky stravy, které obsahují potřebné vitaminy i minerály a výtažky z bylin. Ty zaručí dostatečný příjem potřebných látek pro zdraví vašich vlasů,“ radí Ing. Bohumil Hlavatý.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Zdravé vlasy a pokožka v zimě”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *