Rubriky

Cvičení pro vysněné ploché břicho

Bojíte se, že vánoční hodování zakulatilo vaše bříško? Přinášíme vám jednoduché a efektivní cvičení sestavené Sabinou Vašákovou, osobní trenérkou Form Factory. Zvládne ho opravdu každá s vás. Takzvaný „SixPack“ máme všechny, jen je schovaný pod vrstvou tuku na břiše… Mimochodem, v Praze máte během vánočních prázdnin na mnoha místech možnost vyzkoušet si vhodné cvičení zdarma.

Nejprve je třeba zmínit se o správné výživě. Alfou a omegou vašeho úspěchu je kalorický deficit, kterého lze docílit správným nastavením poměru makroživin (bílkoviny, sacharidy, tuky). Tyto makroživiny obsahují jednotlivé potraviny. Abyste dosáhli kalorického deficitu, musíte za den vydat více energie, než přijmete ve stravě. Ve svém jídelníčku musíte snížit energetický příjem, bez toho nemůžete redukovat tělesný tuk. „Doufám, že mi dáte všichni za pravdu, že vyrýsované a hezké bříško není jen o tom dělat tisíce sklapovaček denně, ale i o zdravé vyvážené stravě a vhodné aerobní aktivitě,“ říká Sabina Vašáková.

1) Zkracovačka s koleny v pravém úhlu

Ležíte na zemi na zádech, nohy máte zvednuté do pravého úhlu. Ruce mírně opíráte o spánky. Začnete mírně kulatit záda a s pohybem vzhůru zvedáte hlavu, ramena a lopatky ze země. Stejným pohybem se vracíte zpět do výchozí pozice.

2) Plank

Plank je jedním z nejideálnějších cviků na břicho, protože u tohoto cviku zapojujete celý střed těla a můžete ho provádět v několika variantách! Hlavním benefitem tohoto cviku je i posílení svalů okolo páteře, čímž získáte lepší postoj těla a zmírníte bolest zad.

Pozor na časté chyby: explicitně překlopená pánev (výrazně vystrčený zadek), propadlá ramena, záklon v hlavě, vystrčené lopatky a neaktivované bříško.

3) Rotační cvik s přítahy kolen

Tímto cvikem posilujete výhradně šikmé břišní svalstvo. Výchozí pozice je vleže na zádech. Snažíte se dotýkat se kolene a lokte v rotaci vždy opačné strany.

4) Pokládání nohou vleže

Výchozí pozice je vleže na zádech s nohama nataženýma vzhůru. Pomalým a plynulým pohybem pokládáte nohy mírně nad zem a vracíte zpět. Dbejte záda přilepená záda k zemi po celou dobu provádění cviku.

5) Přítahy kolen ve visu

Výchozí pozice je z visu na hrazdě. Kontrakcí břišních svalů přitahujete nohy k hrudníku a pouštíte zpět. Pohyb se snažíte provádět pomalu a plynule.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Cvičení pro vysněné ploché břicho”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *