Rubriky

Hezky bosky v barefootech

Barefoot obuv neboli chůze naboso, zahrnuje širokou škálu obuvi od sandálů po tenisky a baleríny. Jsou navrženy tak, aby podporovaly zdravý pohyb a přirozený vývoj chodidla.

Návrat k přírodě

Hlavním rysem této obuvi je flexibilní podrážka, která umožňuje chodidlu plně zapojit svaly při každém kroku. Chodidlo se nepřizpůsobuje podrážce, ale terénu, to vytváří přirozený pocit chůze, jako byste byli naboso. Barefooty respektují přirozený tvar chodidla a nabízí dostatek prostoru pro prsty. Podrážka má nulový sklon, což pomáhá udržovat správné postavení těla a páteře.

Krok za krokem a pomalu

Pamatujte, že každý jsme jiný. Naslouchejte proto svému tělu a vnímejte, co vám vyhovuje nejvíc. Pokud máte nějaké zdravotní potíže, konzultujte výběr barefoot obuvi se specialistou, aby vám mohl dobře poradit. „Vybrat si správnou barefoot obuv je důležité zejména pro pohodlí a zdraví nohou. Na oveckarna.cz si může zákazník vybrat nejen podle vzhledu, ale i našich doporučení. Máme tipy na barefooty pro začátečníky, ale i pro ty, kteří tento druh obuvi znají. A také pro ty, kteří od barefootových bot chtějí eleganci,“ říká Ondřej Machala z Ovečkárny.

A proč je nošení barefoot obuvi tak skvělé? Zde je šest důvodů:

  1. Správné postavení těla při chůzi: Díky nulovému sklonu podrážky se snižuje zátěž na kyčle, páteř a klouby, což podporuje vzpřímenou pozici těla.
  2. Návrat k přirozené chůzi: Barefoot obuv zlepšuje rovnováhu a koordinaci během chůze, což vám umožní vnímat vaše kroky s větší pozorností.
  3. Přirozený vývoj chodidla: Pro děti je toto obzvláště výhodné, protože jejich nohy se vyvíjejí a barefoot obuv jim nabízí ideální podporu.
  4. Posílení svalů: Díky ohebné podrážce budou vaše chodidla více pracovat, což posiluje svaly nohou.
  5. Prevence deformací chodidla: Správná velikost barefoot obuvi může předejít různým deformacím nohou, které často způsobuje špatně zvolená tradiční obuv.
  6. Korekce chodidla: Barefoot obuv postupně napravuje špatné návyky a problémy spojené s nošením nepohodlné a nevhodné obuvi.

Pokud uvažujete o pořízení barefoot obuvi, měli byste si dát při výběru pozor na několik věcí:

Nespěchejte: Zvykání si na nový typ obuvi je proces, který vyžaduje čas. Začněte s chůzí na trávníku a postupně se přizpůsobujte různým povrchům.

Prostřídejte obuv: Střídejte různé modely a dejte nohám dostatek času na přizpůsobení.

Buďte trpěliví: První dny či týdny nošení barefoot obuvi mohou být náročné, ale přizpůsobení se vyplatí.

Tipy od Ovečkárny:

Stylové barefoot tenisky pro začátečníky Barebarics

Pokud si chcete obout poprvé barefoot tenisky, vsaďte na značku Barebarics. Na první pohled je od běžných tenisek nerozeznáte, jsou totiž navrženy podle nejnovějších trendů urban stylu.

Nenechte se ale zmýlit, mají opravdu flexibilní podrážku, která je díky stélce 4 mm + 2 mm o něco vyšší než u klasických barefoot tenisek. Díky zvýšené stélce a měkoučkému materiálu bude přechod na barefoot obuv o něco jednodušší. Vyvírat můžete z modelů Zing, Pulsar a Zoom.

S touto barefoot obuví uděláte dojem i ve městě, a navíc dopřejete zdravou chůzi svým nohám. Tenisky Barebarics se hodí i pro ty, kteří mají vysoký nárt.


Elegantní barefoot tenisky Be Lenka

Barefootové boty Be Lenka vás nadchnou svou elegancí. Široká špička vám poskytne dostatek prostoru pro prsty i celé chodidlo a ohebná, jen 4 mm vysoká, podrážka vám umožní vnímat povrch díky zapojení svalů, na jejichž existenci jste možná zapomněli. Na výběr je z kolekce Prime, City, Cityspace, Royale nebo Champ. Ať už si vyberete jakékoli, všechny jsou kožené, vyrobené v jemných barvách a připravené se příjemně přizpůsobit vašemu chodidlu.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Hezky bosky v barefootech”

Napsat komentář