Rubriky

Inspirace na jarní dekorace a dárky

Kdo by to doma nechtěl mít z jara hezké? Vedle čerstvých tulipánů a narcisů ve váze nebo barevných petrklíčů v oknech patří k tomuto období jarní a velikonoční dekorace. Manumi přináší tipy na vlastnoručně vyrobené dekorace, které vám pomohou přivítat jaro dříve, než zaťuká v plné parádě na okno. Vše potřebné pro tvoření svěžích jarních doplňků najdete na webu Manumi.cz, kde na vás čeká také spousta inspirace pro vaše další tvůrčí projekty.

V Čechách zřejmě není domácnost, kde by se každoročně neobjevily ve váze s příchodem brzkého jara tulipány, narcisy nebo snítky kočiček a s nimi i dekorace ve svěžích jarních barvách. Probouzí v nás dobrou náladu a povzbuzují v mnohdy pošmourném předjaří. Toto období přeje kreativitě a milovníci ručního tvoření se mohou vyřádit v tvorbě nepřeberného množství dekorací a doplňků s jarními a velikonočními motivy.

Nikdy nebylo dostupných tolik technik a pomůcek k tvoření jako dnes. Díky internetovým platformám plným nápadů můžeme sdílet své kreativní projekty s celým světem a také z nich čerpat. A díky podrobným návodům se může o spoustu technik pokusit i úplný začátečník. Manumi má vše, co vášniví tvůrci i skromní začátečníci potřebují, a to včetně inspirace, do čeho se letos pustit. Velikonoce a jaro jsou skvělým obdobím, kdy začít. Probuďte s jarem vlastní kreativitu a pusťte se do toho!

Upcyklovaná sklenička na velikonoční mlsání

Upcyklace je slovo, které budeme pravděpodobně slýchat stále častěji. Využívání již nepotřebných použitých věcí k tvorbě něčeho nového je stále rostoucí trend. Jedná se o způsob opětovného využití věcí, které by jinak skončily v odpadcích. Vdechněte nový život prázdné zavařovačce a vytvořte z ní krásnou nádobu na velikonoční mlsání. Možná letos koledníka potěší víc než vejce malované.

Náročnost: lehké, vhodné pro začátečníky

Co budete potřebovat: zavařovací sklenici, křídovou barvu ve spreji, křídovou barvu (klasickou), tupovací houbičku, lepidlo, Washi pásku, jutový provázek, nůžky

Jak na to:

  1. V dobře větrané místnosti nebo venku si jako první nastříkáme křídovou barvou ve spreji víčko skleničky. Možná bude třeba barvu aplikovat ve více vrstvách, dbejte tedy na to, aby jednotlivé vrstvy mezi aplikacemi dobře uschnuly. Barva tak bude lépe držet i vypadat.
  2. Skleničku dobře očistíme od původní etikety (Tip: nechte odmočit sklenici v roztoku horké vody s klasickým jarem a etiketa se lépe odlepí).
  3. Chceme na sklenici vytvořit místa s průhledem a ty je třeba nejdříve zakrýt. Hlavní motiv (v našem případě tvar vajíčka) vystřihneme z papíru a nalepíme na sklenici. Po obvodu sklenice nalepíme ozdobnou krajkovou washi pásku.
  4. Nyní nanášíme křídovou barvu pomocí tupovací houbičky. Ty na povrchu vytváří zajímavý reliéf. Pro dokonalé krytí můžete barvu nanést ve dvou vrstvách.
  5. Jakmile barva dobře zaschne, můžeme opatrně sloupnout krytí ploch. Můžeme si pomoci pinzetou nebo ulamovacím nožem.
  6. Skleničku můžeme dále dotvořit dle naší fantazie pomocí provázku, krajek nebo stužek. Nasypeme do ní dobroty, zavíčkujeme a máme hotovo.

 

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Inspirace na jarní dekorace a dárky”

Napsat komentář