Rubriky

Svůdný medový akcent šafránu

„Uvědomuji si, že jsem ženám otevřel přístup do světa, který pro ně byl dosud zakázaným územím,“ prohlásil Yves Saint Laurent. Slovo svoboda vystihuje značku i samotného Yvese Saint Laurenta. Pro dnešní ženy je svoboda tím největším luxusem. Po letech boje za emancipaci a úspěch se z ní stal způsob myšlení, způsob hry podle vlastních pravidel. Protože jedině tak může být žena silná a ženská zároveň. S LIBRE si svoboda našla svou vlastní ikonickou vůni, svůdně chladnou a květinovou, vypěstovanou ve Francii a Maroku, vytvořenou v Paříži a New Yorku. Balancuje na hranici mužského a ženského světa…

Yves Saint Laurent Beauty nyní zvyšuje žár své nápadité směsi jejím novým pojetím v kořeněných, medových a květinových tónech. Intenzivnější než kdy dřív. LIBRE Le Parfum je oheň ukrytý v lahvičce. Protože dnes je oslava svobody důležitější než kdy jindy. Svoboda je vrcholem luxusu. Je plamenem, který tě pohání, abys byla svobodná a prožívala vše na maximum. Vize žhavá jako magma, co hoří ve tvém srdci. Pozitivní, nebojácná a plamenná výzva k akci. Tajemství sebevědomí a osobního kouzla…

Srdce parfému LIBRE Le Parfum se při dotyku s hřejivým kořením zbarví doruda jako „ohnivé květy“, které byly inspirací průkopnické vůně YSL Opium vytvořené v sedmdesátých letech. Rudá jako marocké písky, které inspirovaly křiklavou paletu módní ikony. Rudá jako plameny, které hoří v srdci ženy YSL…

Teplejší tóny LIBRE LE PARFUM doplňuje také výraznější medový aspekt. Ten je již ve vůni přítomen ve formě vzácného absolutu z pomerančových květů a umocňuje jej svůdný medový akord šafránu z komunitních zahrad Ourika, který zahaluje čistě bílé okvětní lístky do zlaté aury. Jeho lahodnost podtrhuje výjimečná infuze bourbonské vanilky, vytvořené speciálně pro YSL Beauty, která zachycuje sladké tajemství vzácného lusku.

Jako každý pečlivě vypracovaný designový kousek je i LIBRE LP postaven na napětí – kontrastují v něm ladná a troufalá smyslnost pomerančových květů s pragmatickou a precizní strukturou fougère. Klasický mužský styl přetvořili mistři parfuméři ve smyslnou ženskou vůni, stejně jako Yves Saint Laurent vytvořil ze smokingu ženský model.

Ve vůni LIBRE Le Parfum se snoubí svěží levandule – pěstovaná ve výjimečné kvalitě v Provence speciálně pro YSL Beauty – s teplejšími, mandlovými aspekty další klasické složky fougère kumarinu.

LIBRE Le Parfum představuje akord vytvořený exkluzivně pro Yves Saint Laurent Beauty. Akord šafránu Ourika je nejen poctou hluboké lásce Yvese Saint Laurenta k Maroku, ale také jedinečným čichovým znamením, které je velmi odlišné od klasického šafránu.

Šafrán Ourika vděčí za své charakteristické medové, vanilkové a kožené tóny oblasti, ve které se pěstuje: komunitním zahradám Ourika společnosti YSL Beauty, udržitelnému útočišti na úpatí pohoří Atlas v Maroku.

K přeměně vzácného koření na složku parfému použily společnosti YSL Beauty a IFF špičkovou technologii Headspace. Malé množství čistých tyčinek šafránu bylo extrahováno kapalným CO2, který zachycuje jeho vonné molekuly a jejich jemné aroma. Tyto molekuly jsou následně podrobeny důkladné analýze, na jejímž základě mohou parfuméři věrně rekonstruovat vůni šafránu Ourika a pomocí ingrediencí z jejich palety prvků vytvořit speciálně pro YSL Beauty jedinečný šafránový akord.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Svůdný medový akcent šafránu”

Napsat komentář