Rubriky

Bude mi 70 a každý další den je pro mě štěstím

Chtěli jste tančit, učit se jazyky nebo dělat modelku? Dnes se cítíte  unavení a nic moc vás nebaví. Je vám 50, 60 nebo 70 let a máte pocit, že už nemůžete nic zažít? Že už je pozdě?

Naopak, každý den, když se probudíte, můžete začít nový den s novými zážitky. Nezáleží na věku, ale na chuti. Na vůli, jelikož jak už bylo tisíckrát řečeno, věk je jen číslo.

Své první fotografie od profesionála jsem nafotila až za peníze z prvního důchodu. Jen tak,  na památku pro vnoučata. Pravidelně cvičím a občas dělám i modelku. Jmenuji se Anežka a jsem maminka dvou dětí, babičkou dvou vnoučat a prababičkou.

Cvičit jsem začala asi v 15 letech, ale bavila mě gymnastika a tanec. Cvičila jsem taky aerobik a vedla kroužky se cvičením pro děti. Posledních deset let  dělám hlavně pilátes. A břišní tance. Ty mám ráda, připadají mi takové ženské. A hlavně jsme tam parta fajn holek.  Teď to ale nejde , tak místo toho chodím na dlouhé procházky“.

Ale nejen sport je náplní mého dne.

„Před dvěma roky jsem absolvovala kurzy kreslení. Jsem bývalá švadlena, tak občas i něco ušiji. Mám zahrádku, na které si užívám pěstování růží nebo zeleniny. Snažím se udržovat svými koníčky a prací, mám ráda módu, chodím pravidelně ke kadeřníkovi, na manikúru a kosmetiku. Již několikrát jsem byla oslovena jako modelka. Miluji tanec, a tak nemám problém naučit se jednoduchou taneční choreografii.

Rodina a dobrá nálada je nedílnou součástí mého života.

Mám tatínka, kterému bude letos 91 let a s ním o víkendech spolu s manželem podnikáme výlety po pivovarech, zámcích a zajímavých místech. Děda je velký optimista a srandysta, a právě od něho vím, jak  je důležité si udržet dobrou náladu a pořád se smát.

A co vy? Jaké máte plány na dnes nebo zítra?. Dělejte si každý den malé radosti a zapomenete na starosti, protože každá malá radost dělá svět krásnějším. A nezapomeňte, že radosti si můžeme dělat v každém věku.

Vaše Anežka

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Bude mi 70 a každý další den je pro mě štěstím”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *