Rubriky

Desátý ročník StarDance už má vybraných 10 tanečních párů

Soutěž STARDANCE s podtitulem … když hvězdy tančí se na podzim vrátí už s desátou řadou. Představí se jako obvykle deset tanečních párů, které tvoří známá osobnost a profesionální tanečník. Soutěží se ve standardních a latinskoamerických tancích a vítěz získá titul Král nebo Královna tanečního parketu.Chtěli jsme letos představit divákům novou generaci profesionálů a casting nám ukázal, že je opravdu z čeho vybírat. Nová řada tedy přinese nové příběhy a stejnou startovací čáru pro všechny. Bude to nové pro tanečníky, diváky i pro nás,“ říká dramaturg soutěže Jan Potměšil.

Obměnou prošla také porota – místo Radka Balaše a Václava Kuneše do ní zasednou tanečník Jan Tománek a bavič Richard Genzer, který soutěžil v poslední řadě. Moderátorská dvojice naštěstí zůstává ve stejném složení, můžete se opět těšit na Terezu Kostkovou a Marka Ebena.

Biatlonistka GABRIELA KOUKALOVÁ a tanečník MARTIN PRÁGR

Pro Gabrielu Koukalovou je StarDance další velkou výzvou. „Nejprve jsem se trošku bála, že StarDance bude stejný dril jako sport, ale nakonec jsem moc ráda, že jsem na nabídku kývla,“ říká a přiznává, že nepatří mezi nejzkušenější tanečnice. „S tancem sice nemám velké zkušenosti, ale vím, že jsem pilná a věřím, že jsem schopná se to naučit. Zároveň ale vím, že biatlon je poměrně silový sport, a díky tomu mi ty ladné pohyby dělají celý život docela problém. Udělám ale všechno proto, abych to zvládla,“ dodává.

Partnerem jí bude profesionální tanečník Martin Prágr, který neskrývá nadšení z Gabriely. „Chtěl jsem sportovkyni, protože sám jsem také vášnivý sportovec. Viděl jsem spoustu závodů Gabriely a možná mi to ještě úplně nedochází, s kým vlastně budu tancovat. Mám z toho obrovskou radost a věřím, že se nám jako sportovcům bude dobře spolupracovat,“ říká.

Youtuber KAREL „KOVY“ KOVÁŘ a tanečnice VERONIKA LIŠKOVÁ

Těším se, že se naučím tancovat. Aspoň v to doufám. Minulý rok jsem se byl na StarDance podívat jako divák, tak teď jsem zvědavý, jaké to bude z té druhé strany. Docela mě překvapilo, kolik to zabere času. Trénovat se začíná už teď v létě a asi mě čeká ještě hodně překvapení,“ říká Kovy, který prozradil, že z jeho účasti v soutěži má radost i jeho maminka.

Pro Veroniku je StarDance splněným snem a i když youtubery příliš nesleduje, je ráda, že tančí právě s Kovym, který je jí věkově hodně blízký. „Přála jsem si tancovat ve StarDance. Pro mě je to splněný sen,“ prozrazuje a věří, že si s partnerem budou minimálně díky podobnému věku rozumět.

Herečka VERONIKA KUBAŘOVÁ a tanečník DOMINIK VODIČKA

Veronika si zpočátku myslela, že nabídka je jenom vtip. Hned potom se začala bát, aby se její tréninky a účast v soutěži daly skloubit s divadlem. Také se obávala, aby jí její taneční partner vůbec poznal. „Čekala jsem, že mu budu muset říct, že jsem herečka, aby věděl, koho si má vygooglit. Známe se teď asi deset minut a musím říct, že je sympatický a usměvavý.“

Tanečník Dominik Vodička bere StarDance jako zajímavou zkušenost, chce poznat nové lidi a něco se naučit. „Vlastně už závodně společenské tance netančím, jsem sólistou Pražského komorního baletu. Chtěl jsem se posunout dál,“ říká a dodává: „Jsem rád, že Veronika je herečka, protože si myslím, že pro výuku tance, je to výborná výchozí pozice.“

Herec MIROSLAV HANUŠ a tanečnice ADRIANA MAŠKOVÁ

Miroslav Hanuš by díky soutěži rád oprášil svoje taneční umění z doby středoškolských plesů. „Když mě Česká televize oslovila s nabídkou StarDance, tak jsem se doma zeptal: Mám? A manželka a dcery řekly: Běž! Věděly, že na gymplu jsem rád chodil do tanečních a intenzivně vymetal plesy. Ve třeťáku jsem jich v prosinci stihl dokonce dvacet. Tančil jsem tehdy vášnivě, aniž bych to ovládal,“ vtipkuje herec.

Jeho taneční partnerkou bude Adriana Mašková. „Byla jsem velmi potěšená tím, že mě v castingu vybrali, protože tam byla poměrně velká konkurence. Účast ve StarDance vidím jakou velkou výzvu a velmi cennou zkušenost. Půjdu do toho naplno.“

Herec MATOUŠ RUML a tanečnice NATÁLIE OTÁHALOVÁ

Matouš přiznává že standardní tance nepatří mezi jeho silné stránky a soutěž bere jako výzvu. „Hrozně se těším, protože pohyb mám rád a tanec mě baví. Na druhou stranu nevím, co od toho čekat. Mým hlavním cílem je naučit se tancovat,“ říká herec.

Pomůže mu v tom jeho taneční partnerka Natálie Otáhalová, která je s výběrem tanečního protějšku spokojená. „StarDance je pro mě jedinečná příležitost a nová zkušenost, co se týče tance a jeho výuky. Neměla jsem vůbec představu, s kým budu tančit. Ale musím říct, že jsem si přála nějakého herce,“ přiznává.

 

Moderátorka NORA FRIDRICHOVÁ a tanečník JAN KOHOUT

Ze začátku myslela, že je pozvání do StarDance vtip, ale když se dozvěděla, že je nabídka myšlena vážně, začala se těšit. Možná i proto, že do tanečních kdysi nechodila moc poctivě a lajdačila. „Účast ve StarDance mi přijde jako šance to dohnat a ve svých čtyřiceti dvou letech napravit napáchané škody,“ říká Nora.

Její taneční partner Jan Kohout se už StarDance účastnil jako divák a na konkurz se přihlásil na popud Jana Ondera. „Nejvíce jsem sledoval první řadu StarDance a potom tu loňskou, protože tam vystupovala moje bývalá taneční partnerka, na ni jsem se byl dokonce podívat i ve studiu na přímém přenosu. Byl to úplně jiný zážitek než v televizi,“ vypráví.

 

Hudebník ONDŘEJ LÁDEK (XINDL X) a tanečnice MARKÉTA DOSTÁLOVÁ

Xindl X s rozhodnutím o účasti v soutěži vůbec neváhal. Vždycky prý chtěl vždycky něco podobného zkusit a domnívá se, že mu taneční vlohy nechybí. Pokud jde o vítězství, snaží se být realista. „Určitě tam budou tanečníci, kteří mají s tancem nějaké zkušenosti, a tak přede mnou budou mít náskok. Takže zatím bych nechtěl vypadnout jako první. Mou hlavní ambicí je posunout se někam dál, něco nového se naučit,“ přiznává.

Na tanečnici Markétu Dostálovou udělal Xindl X dobrý dojem.„Nechtěla jsem za partnera někoho úplně mladého a představovala jsem si buď hudebníka, nebo sportovce. A to se mi naštěstí splnilo,“ říká.

Zpěvačka TONYA GRAVES a tanečník MICHAL BUREŠ

Zpěvačka čekala na pozvání do StarDance deset let a dočkala se. Slibuje, že i když nebude možná úplně nejlepší v tancování, rozhodně bude zábavná. „Jsem šťastná jak blecha, že jsem dostala Michala. Je sice mladý, ale určitě mě hodně naučí,“ říká.

Tonyu bude učit tanečník Michal Bureš, který drobné zkušenosti se StarDance má. „Už jsem ve StarDance tak trochu byl. Točil jsem nějaké znělky a viděl jsem, jaká je u toho zábava. Věděl jsem, že mě to bude bavit. Jsem hrozně rád, že budu tancovat s Tonyou, protože díky ní to bude opravdu perfektní.“

Spisovatelka RADKA TŘEŠTÍKOVÁ a tanečník TOMÁŠ VOŘECHOVSKÝ

Nabídku na soutěž si Radka nejprve musela trochu promyslet, nebyla si jistá, jak všechno časově zvládne, protože má dvě malé děti, ale pomůže jí manžel. Naznačuje, že to s ní nebude vůbec jednoduché, pokud jde o tanec. „Vůbec si nepamatuju kroky, nejsem schopná je zopakovat a taky se mi nedaří synchronizovat pohyb rukou a nohou. Z toho důvodu jsem se nikdy nenaučila plavat kraul a nesnáším aerobic,“ přiznává Radka Třeštíková.

Tomáš Vořechovský má ale s výukou tance velké zkušenosti, vždyť ho vyučuje od šestnácti let. „Před půl rokem jsem se vrátil z Ameriky, kde jsem strávil rok jak výukou, tak vystupováním v několika tanečních show. Když jsem zvládl učit Američany, tak určitě zvládnu i Radku. Sice tvrdí, že nemá pohybovou paměť, ale podle mne má spoustu jiných předností, tak na tom budeme společně pracovat a myslím, že to bude všechno super,“ říká s nadějí.

 

Rybář JAKUB VÁGNER a tanečnice MICHAELA NOVÁKOVÁ

Světoznámý rybář dostal nabídku soutěžit ve StarDance několikrát, ale teprve letos ji přijal. „Z předchozích ročníků jsem neviděl ani vteřinu. To není moc překvapující vzhledem k tomu, že po většinu života jsem trávil vždy devět měsíců v roce někde uprostřed pralesa, kde nebyl ani signál, natož televize, říká a dodává, že se prý těší na to, až vypadne.

Tanečnici Michaelu Novákovou zajímá cestování a chtěla by do Jakubova světa trochu nahlédnout. „Proč tančit, když bychom mohli jet na nějakou expedici (smích)? Ne, cestování mě sice zajímá, ale my se zaměříme na taneční svět a já ho Jakubovi ukážu v tom nejlepším možném světle,“ slibuje.

Mimochodem, další novinkou tohoto ročníku StarDance je to, že druhý soutěžní večer bude věnován písním letošního oslavence Karla Gotta.

Zdroj: Česká televize

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Desátý ročník StarDance už má vybraných 10 tanečních párů”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *