Rubriky

Kameny mají svůj příběh

…a právě ten najdete v každém šperku české značky STEFANY®. Obecné i drahé kameny inspirují majitelku firmy a designérku šperků ŠTĚPÁNKU KURFIŘTOVOU už léta. Šperkařské umění se v její rodině dědí z generace na generaci, momentálně se do firmy zapojila i dcera Adéla, která se vyučila zlatnicí a vystudovala marketing.

Šperky STEFANY® jsou vyráběny výhradně ruční technologií. Každý kámen je citlivě upraven a zasazen do kovového rámečku napevno tak, aby nevypadl, a zároveň byl bez problémů nositelný. Podle Štěpánky Kurfiřtové šperk nesmí překážet, naopak nositelka se musí cítit krásně a pohodlně. Svou výjimečnost získávají šperky výběrem zajímavých kamenů, které majitelka firmy kupuje především na mineralogických burzách. „Snažíme se, pokud to je to jen trochu možné, ponechat kameny tak, jak je příroda stvořila. Každý náš šperk je výsledkem fantazie, šikovných lidských rukou a respektování osobitosti kamenů,“ vysvětluje.

Její kreace s ametysty, růženíny, onyxy či acháty nosí řada světových osobností – brož s achátem například Sophie, Její královská Výsost, hraběnka z Wessexu, GCVO, pánský šperk s vltavínem zase americký prezident Donald Trump, oblíbila si je i primabalerína Daria Klimentová. Nádhernou korunkou s fialovými ametysty se pyšní Miss aerobik 2017 Natálie Pilná.

Sídlo firmy je v Českém ráji, konkrétně ve vesnici Bzí u Železného Brodu, ale originální šperky si můžete zakoupit třeba i v podnikové prodejně v Praze nebo na e-shopu.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Kameny mají svůj příběh”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *