Rubriky

Marcel Wanders navrhl klenotnictví HALADA v Ostravě

Světový designér Marcel Wanders navrhl koncept interiéru pro luxusní multibrandové klenotnictví HALADA v Avion Shopping Parku Ostrava. „Mým cílem bylo vytvořit co nejvíce smyslové prostředí, aby lidé, kteří vstoupí, zapomněli na sebe a užívali si jedno magické překvapením za druhým,“ říká Marcel Wanders, kouzelník s barvami, materiály a nevšedností. Od roku 1996, kdy Marcel Wanders ohromil svět tzv. zauzlovaným křeslem (Knotted Chair), jeho nápady očarovaly všechny od katarské Dohy až po Miami na Floridě. Nyní holandské studio Marcel Wanders přináší svůj jedinečný světový design do Čech.

Za návrhy studia Marcel Wanders nehledejte funkční holandský design, ale kouzlo bez hranic, které v současném moři designu najdete jen málokde, a to nemluvě o prostorách českých butiků. „Oslovili jsme několik českých i slovenských designérů, ale jejich návrhy neodpovídaly naší představě. Vše nakonec rozhodla návštěva milánského veletrhu s designem, kde nás expozice Marcela Wanderse uchvátila,“ říká obchodní ředitelka klenotnictví HALADA Andrea Beranová a dodává: „Spolupráce s designérem světového formátu je krásná a náročná zároveň. Vše je vytvářeno na míru. Největší problém byl sehnat řemeslníky, kteří splní vysoké nároky na kvalitu a funkčnost a zároveň splní bezpečnostní systémy vitrín bez narušení jejich estetického vzhledu.“

V celém prostoru se hosté setkávají s ikonickou květinovou stěnou typickou pro toto studio. Je to svůdná tapeta, která odhaluje kultovní mnohobarevnou květinovou kytici, slavnostní koberec s geometrickým vzorem inspirovaný kosočtvercovým řezem s jiskrou a klasický luxusní nábytek. Součástí nábytku jsou skleněné vitrínové skříně, které jsou rozmístěny po celé ploše. Každá část interiéru obsahuje ozdobné detaily, přidávající další překvapení. Ve všech těchto případech jsou samy o sobě jiskřivé diamanty skrytými poklady, které lze nalézt a prohlédnout po cestě za osobní krásou.

 

Design interiéru umožňuje lidem vdechnout radost. Je to zážitek, který potěší smysly. Interiér butiku HALADA odráží složitost a dokonalost diamantu. Osvětlení se účelně používá k tomu, aby šperky byly vnímány ze všech úhlů.

Holandské studio pod dohledem kreativního ředitele Marcela Wanderse vytváří design, který je spojením poezie, fantazie a romantiky v moderní době. V takovém prostředí HALADA představuje svým zákazníkům krásy prestižních značek, které zastupuje. Česko-německé šperkařství HALADA nabízí nejnovější kolekce šperků pro všechny příležitosti počínaje zásnubami až po honosné šperky k večerním róbám. Kromě vlastní výroby šperků klenotnictví zastupuje i další světoznámé značky, jako je Pomellato, Fope, Gellner či Niessing.

Rozhovor s Marcelem Wandersem a Karin Krautgartnerovou:

Můžete popsat koncepci designu vytvořenou pro klenotnictví HALADA?

MW: V interiéru bylo naším cílem vytvořit co nejvíce smyslové prostředí. Chceme, aby lidé, kteří do butiku vstoupí, se cítili opravdu krásně. Proto jsme navrhli kolem nich luxus ve všech směrech.

Jaký typ nábytku byl vybrán pro prostor Halada a proč?

MW: Rozhodli jsme se použít vitrínové skříňky po celé podlahové ploše a v oblasti oken, abychom umístili šperky do nejlepšího možného úhlu. Nábytek jsme navrhli s reflexními prvky, abychom zdůraznili světlo a přidali prvek lesku. Klasické prosklené skříňky tak osvětlují diamanty ze všech stran a umocňují tak jejich blyštivou krásu.

Jakou roli hrálo osvětlení při vytváření tohoto smyslového zážitku?

KK: Osvětlení je u šperků velmi důležité. Musí být dostatečně silné, aby umožnilo ukázat skutečný řez, čistotu a barvu diamantu. I když si toho vaše oči nevšimnou, světlo se pohybuje pomalu a krystaly jiskří magickým nezapomenutelným způsobem.

Jak se vám daří dosáhnout rovnováhy mezi složitostí diamantu a jeho elegancí?

MW: Diamant skrývá mnoho tajemství. I my jsme v prostředí butiku chtěli, aby každý centimetr prostoru byl možností k novému objevování pokladů, které se zde nacházejí. Dokonce i koberec nese stopy diamantů a perel.

A jaký je koncept zdí, tapet a vitrín?

KK: Protože diamant může mít mnoho aspektů, chtěli jsme, aby prostory byly vnímány stejně. Ve stěnách jsme vytvořili zapuštěné výklenky, které jsou osvětleny tak, aby se zdálo, že se šperky v prostoru magicky vznášejí. Pod výklenky jsou skryty zásuvky, které připomínají koncept hledání pokladů. Když se podíváte hlouběji, najdete speciální šperk přímo pro vás.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Marcel Wanders navrhl klenotnictví HALADA v Ostravě”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *