Rubriky

Personalizovaná diagnostika akné

EFFACLAR SPOTSCAN je zásadní inovací od značky La Roche-Posay, která na základě rozsáhlých vědeckých dat využívá umělou inteligenci. Jejím cílem je poskytovat personalizovanou diagnostiku akné. Pro co nejpřesnější a nejinovativnější algoritmus značka La Roche-Posay spojila dermatology z celého světa, kteří analyzovali více než 6 000 fotek mužů a žen různých etnik, typů pleti a s různým stupněm závažnosti akné. Přesnost EFFACLAR SPOTSCAN byla ověřena klinickou studií.

„Vytvoření aplikace EFFACLAR SPOTSCAN bylo významným počinem. Během necelých dvou let jsme vyvinuli šest verzí této služby a s pěti dermatology a třemi organizacemi specializovanými na klinický výzkum jsme analyzovali více než 6 500 fotek. Výsledkem je služba s výraznou přesností a spolehlivostí,“ uvedla Dr. Sophie Seite, vědecká ředitelka La Roche-Posay.

Personalizovaná doporučení pro přesné výsledky:

Okamžitá diagnostika EFFACLAR SPOTSCAN pracuje se stupnicí akné 0 až 4+ (uživatelé se stupněm akné 2 a více jsou upozorněni, že je nutné navštívit dermatologa). Na základě provedené diagnostiky služba navrhne personalizovanou rutinu péče Effaclar a poskytne specifické tipy, jak pečovat o pleť. Simulátor pleti před/po ukáže očekávané výsledky a umožní uživatelům sledovat stav pokožky. „EFFACLAR SPOTSCAN vznikl na základě závazku značky La Roche-Posay využívat technologie, aby tak mohla svým zákazníkům poskytnout personalizovaná doporučení. Tato služba má každému jednotlivci zprostředkovat správnou diagnostiku akné, dát mu ty správné informace a doporučit vhodnou rutinu pro efektivní výsledky a lepší zdraví pleti,“ řekl globální viceprezident Technologického inkubátoru společnosti L’Oréal.

Průkopník v oblasti Beauty Tech:

EFFACLAR SPOTSCAN představuje důležitý nový krok v cestě za krásou propojenou s moderními technologiemi. Začalo to senzorem My UV Patch, který spotřebitele informuje o nebezpečí UV záření a pomáhá jim se na slunci chovat lépe. Právě informovanost je pro zdraví kůže důležitá – aby zákazníci mohli zlepšit stav své pokožky, musí kůži nejprve porozumět. Tato technologie zákazníkům předá informace nejen o problémech spojených s jejich pokožkou, ale především to, jak těmto problémům v budoucnu předejít.

Aplikace je dostupná od září na Google Play nebo App Storu a ve formě progresivní webové aplikace na https://cz.spotscan.com.

3 otázky pro Dr. Brigitte Dréno, odbornici v oblasti dermatologie:

Dr. Brigitte Dréno, vedoucí oddělení dermatologie CHU Nantes ve Francii, úzce spolupracovala na projektu EFFACLAR SPOTSCAN s odborníky na umělou inteligenci, aby jim pomohla vytvořit patentovaný algoritmus založený na odstupňovaném systému aknózních lézí.

Co je přínosem aplikace EFFACLAR SPOTSCAN pro dermatologii a péči o akné?

EFFACLAR SPOTSCAN je skvělým příkladem toho, jak spolu mohou fungovat zdraví a umělá inteligence, aby z toho měli prospěch jak lékaři, tak pacienti. Obvodní lékaři tuto službu mohou využít k tomu, aby určili stupeň akné u svých pacientů. Lékař pak může léčit pacienty se stupněm akné 1, u stupně akné 2 a více pak algoritmus pacientovi doporučí vyhledat přímo dermatologa. Akné může být také příčinou vzniku jizev a potenciálních psychických následků u pacienta. Algoritmus EFFACLAR SPOTSCAN pomůže urychlit rozhodnutí zajít k dermatologovi, čímž dojde k dřívější léčbě akné a zároveň to bude mít pro pacienta pozitivní vliv na psychiku.

Čím je EFFACLAR SPOTSCAN prospěšný zákazníkům?

EFFACLAR SPOTSCAN může uživateli pomoci zhodnotit své výsledky akné. Lidé vidí svou pleť denně, proto ne vždy zaznamenají pokrok. S EFFACLAR SPOTSCAN se uživatelé fotí před a během léčby akné, proto jsou lépe vidět výsledky. To může uživatele motivovat k tomu, aby pokračovali v léčbě. Adherence lidí s akné je celosvětově velmi malá – méně než 50 %. EFFACLAR SPOTSCAN pomůže uživatelům pozorovat zlepšení nedokonalostí pleti, což by je mohlo motivovat a zlepšit jejich adherenci k léčbě.

Jak mohou EFFACLAR SPOTSCAN využít dermatologové ve své každodenní praxi?

Domnívám se, že EFFACLAR SPOTSCAN připomene dermatologům základní postupy, jak účinně léčit středně těžkou až těžkou formu akné. Každý dermatolog má svůj vlastní způsob, jak léčit akné, EFFACLAR SPOTSCAN by mohl pomoci léčbu akné standardizovat.

Dr. Brigitte Dréno

 

 

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Personalizovaná diagnostika akné”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *