Rubriky

Na vlnách času a vlasů

Školní přehlídky mají v SOU kadeřnickém (Praha 8, Karlínské náměstí), jehož zřizovatelem je Magistrát hl. m. Prahy, dlouholetou tradici. První secvičil se svými žáky někdy ve školním roce 2004/2005 současný ředitel Mgr. Jan Cigánik, který tehdy působil na škole jako zástupce ředitele pro odborný výcvik. „Potřebovali jsme nějakou zajímavou formu prezentace, která by žáky bavila a zároveň jim umožnila veřejnosti ukázat, jaké dovednosti se ve škole učí. Vlastně jsem zpočátku vůbec nepočítal s tím, že budou vznikat další a další přehlídky,“ vzpomíná Jan Cigánik, který dnes přípravy pozoruje už jen zpovzdálí.

Letošní přehlídka byla poctou 100. výročí založení Československa. Dostala název Na vlnách času a mapovala ty nejvýraznější účesy za posledních 100 let. Velký ohlas sklidily například ikonické účesové styly 60., 70. a 80. let podkreslené hudebním doprovodem, který byl pro danou dobu typický. Objevily se ale i známé postavy světové popmusic, jako je třeba Freddie Mercury nebo Amanda Lear. Přehlídka vznikla pod vedením učitelů odborného výcviku Kateřiny Procházkové, Kateřiny Rezkové a Patrika Jakubů a zástupkyně ředitele pro odborný výcvik Bc. Jany Limburské.

Učitelé se snaží podněcovat kreativitu žáků, ale jsou vždy připraveni pomoci s vytvářením účesů nebo sháněním kostýmů. „Žáci nacvičují v rámci odborného výcviku, ale tráví v našem školicím centru na Invalidovně i hodně svého volného času. Poznávají se tak mnohem lépe než ve školních lavicích a navazují nová kamarádství, která jim mnohdy vydrží i v dospělosti. Mají také lepší možnost sehnat vhodné uplatnění po absolvování školy, protože přehlídku zhlédne během školního roku řada majitelů kadeřnických salonů,“ dodává ředitel Jan Cigánik. Škola zapojuje své žáky i do dalších aktivit, počínaje oborovými soutěžemi a konče například akcemi Světlo pro Světlušku nebo Hodinový vnuk. Zeptáme se na to v dalším rozhovoru.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Na vlnách času a vlasů”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *