Rubriky

Nejčastější mýty v péči o vlasy

Krásné a zdravé vlasy jsou snem nás všech. A není to žádná věda, základem je kvalitní domácí péče, používání správných produktů, dobrý střih, občas hloubková péče a případně barvení od odborníků. Přesto však v oblasti péče o vlasy mezi lidmi koluje mnoho mýtů. Odborníci ze salonu Klier pro vás připravili ty nejčastější a rozhodli se je osvětlit a vyvrátit. Znáte tyto nejčastější mýty? A neřídíte se jimi náhodou také?

Kondicionéry a masky zatěžují a mastí vlasy

Použití kvalitního kondicionéru nebo masky na vlasy je velmi důležitá část péče o vlasy, která by se v rámci mytí vlasů neměla nikdy vynechat. Kondicionér ale nanášejte jen do vlasových délek (ne přímo k pokožce hlavy) a po uplynutí doby působení pečlivě vymyjte vodou. Důležitý je výběr kvalitního kondicionéru přímo pro váš typ vlasů. S tím vám rádi poradí na bezplatné konzultaci v kterémkoli salonu Klier. Fajn tip na kondicionér je třeba Résistance Ciment Anti-Usure pro poškozené vlasy, Nutritive Fondant Magistral pro suché vlasy a pro blondýnky pak Blond Absolu Fondant Cicaflash. Vše od Kérastase.

Na mastné vlasy kondicionér nepatří

Není to tak. Kondicionér patří na všechny typy vlasů, i na ty mastící se. Vlasy se mastí od kořínků, konečky vlasů mastné nejsou. Pomůže šampon pro mastné vlasy a kondicionér použijte opět pouze do vlasových délek. Skvělý šampon pro mastící se vlasy je L’Oréal Professionnel Serie Expert Pure Resource.

Nechat vlasy volně uschnout je zdravé

Není. Pro pokožku hlavy to může být dokonce i nebezpečné, hrozí totiž zapaření, a dokonce kvasinková infekce. Po umytí vlasy vždy prosušte minimálně u kořínků a ideálně je vyfoukejte přes kartáč, aby se uhladily šupinky kutikuly. Vlasy pak budou méně náchylné k cuchání. Při fénování, žehlení, ale i při pobytu na sluníčku používejte vždy termoochranné přípravky, které vlasy při vystavení vyšším teplotám chrání. Skvělý tip je pořídit si kartáč na foukání vlasů, který pečuje o vlasy během vysoušení a chrání je před polámáním a poškozením.

Žehlení a kulmování vlasy nenávratně poškozuje

Ano i ne. Nesprávné žehlení vlasů může vlas opravdu poškodit. Pokud ale dodržíte tato dvě pravidla, nemáte se čeho bát. Vlasy žehlete do teploty 180 stupňů a vždy použijte termoochranu. Ta vlasy nejen chrání, ale i zacelí a vyživí. Účes pak také vydrží delší čas.

Trvalá a barvení (odbarvení) v jeden den je „v pohodě“

Bohužel to tak opravdu není. Trvalá ondulace je náročný chemický proces, který sám o sobě vlasy zatíží. Nejenže je to pro vlasy náročné, ale ani barva by nemusela dobře chytnout nebo držet. Ideální je alespoň měsíční rozestup mezi barvením a trvalou. A špatná zpráva pro odbarvené blondýnky. Pro ty nedoporučujeme trvalou provádět vůbec.

Česání vlasů podporuje jejich vypadávání

Ani toto není zcela pravda. Při česání sice opravdu vlasy nějaké vyčešete, ale pouze ty, které by i tak vypadly, protože nadešel čas na obnovu novými. V kartáči také vlasy vnímáme více, než kdyby nám vypadly samy během dne. Používat by se měl kartáč s přírodními štětinami, nebo hřeben s řídkými zuby. Rozčesávejte vždy od konečků ke kořínkům po sekcích. Špatný hřeben nebo způsob česání může mít za následky lámání vlasů.

Když děti stříháte nakrátko, budou pak mít silné vlasy

Hustota a síla vlasů jsou dány geneticky. Stříháním tedy vašemu dítku silné vlasy nezajistíte. Dětské vlásky sílí okolo 2–3 roku (je to individuální), postupně vypadnou a nahradí je vlasy silnější. Pozor na stříhání strojkem u dětí, které ještě nemají srostlé fontanely.

Svěřte se v péči o vaše vlasy do rukou pravých odborníků. Salony Klier jsou pro vás k dispozici na 33 místech České republiky. Nabízí příjemné ceny, otevřené jsou 7 dní v týdnu, a navíc bez objednávání! Více informací a vaše nejbližší kadeřnictví najdete na www.klier.cz.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Nejčastější mýty v péči o vlasy”

Napsat komentář