Rubriky

Poradna: Jaké prádlo zvolit pod plesové šaty

Žaneta Ilutanová je profesionální stylistka prádla, velmi akční stylistka – už pět let pravidelně jezdí do všech krajů naší republiky (občas i na Slovensko) a ve firemních prodejnách Triola poskytuje ženám odborné rady při výběru prádla i plavek. Svůj pracovní čas tráví ve zkušebních kabinkách nebo mezi regály. Zná velmi dobře všechna tajemství ženské postavy. Dokonce i mnohá tajemství srdce a duše. Poradila tisícovkám žen. Dnes jsme se jí zeptali, jaké prádlo zvolit pod plesové šaty. Společenská sezona už totiž klepe na dveře.

Začíná čas večírků, divadel a plesů, takže otázka, co pod společenské šaty, ať už malé večerní či pod velké róby, je vysoce aktuální. Jdete-li na ples, a je jedno zda na pražský Žofín, nebo do sokolovny ve Lhotce, musíte mu přizpůsobit svou večerní róbu. Ideální volbou jsou dlouhé plesové šaty s délkou mírně nad zem. To abyste v nich mohly pohodlně tančit a nikdo vám šaty nepřišlápl. A taneční boty zvolte ideálně s pevnou uzavřenou špičkou, abyste si při tanci chránily prsty a nehty. Na jinou společenskou událost (do divadla, na vyhlašování společenských soutěží, na banket atd.) můžete mít otevřené „páskové“ střevíčky, ale v nich by neměly být punčochy ani punčocháče – takže bosá nožka s dokonalou pedikúrou. Výběr plesových šatů musí primárně korespondovat s velikostí a s typem vaší postavy – a samozřejmě s věkem a společenským postavením. A výběr podprsenky je v tomto případě velmi důležitý.

Nejčastější kámen úrazu – plesovky bez ramínek

Většina rób má odhalená ramena a vy váháte, zda si je vybrat. V tom případě je důležitý váš věk a velikost prsou. Neboť pak ihned nastane druhý problém, co si vzít pod šaty bez ramínek nebo pod šaty se špagetovými ramínky? Základním argumentem pro výběr podprsenky bez ramínek pod takové šaty je menší velikost vašich prsou. Korzetová samodržicí podprsenka bez ramínek není vhodná pro velká prsa. Její funkčnost určuje hlavně pevnost obvodu, střih a pak přilnavé silikonové proužky na horním a spodním obvodu podprsenky. Docela spolehlivě tento model udrží a zafixuje v očekávané výšce menší a střední prsa. Máte-li prsa větší, tak při tanci nebudete mít komfortní pocit, že je vše na svém místě. Pokud jste si vybrala plesové šaty bez ramínek nebo se špagetovými ramínky, jste si jistě vědoma toho, že máte rovná ramena, pevné paže, hladký a štíhlý krk a krásný pevný dekolt se svěží mladistvou pletí – a právě ten chcete nechat vyniknout. Ideální je, aby ten výhled nic nerušilo – ani plastová ramínka podprsenky, která budou vždy vidět. Takže výběr závisí na všem tom, co jsem zmínila.

Desatero správného výběru

Pokud jsem vás neodradila, tak prosím věnujte pozornost několika dalším radám, které vzešly z posbíraných zkušeností, rozdýchaných trapasů a společenských faux pas. Dovolte mi pár obecných rad k výběru prádla pod plesové šaty:

1) Ať máte šestnáct či šedesát, vždy, když jdete na společenskou událost, si vezměte podprsenku.

2) Ženy plnějších tvarů by si neměly vybírat šaty s hlubokým výstřihem vzadu. Hluboký výstřih vzadu by vás mohl při tanci kompromitovat tím, že ostatní uvidí zapínání a obvod podprsenky.

3) Nejlepší službu vám prokáže podprsenka s tence vyztuženými hladkými koši, u nevyztužených košíčků se mohou např. při tanci proznačovat bradavky. Podprsenky s nevyztuženými koši neposkytují tak dobrou fixaci prsou.

4) Mějte také na paměti, že šaty bez ramínek lichotí jen mladým a štíhlým postavám.

5) Odhalená ramena a paže nejsou vhodná pro korpulentní a starší dámy – upozorníte na povadlou a pomerančovou kůži.

6) Připomínám, že i pod korzetové šaty je třeba mít podprsenku bez ramínek.

7) Nejste-li se svou postavou zcela spokojena, vezměte si na pomoc stahovací body, formující spodničky, stahovací kalhotky s vysokým pasem či nohavičkami, hluboce dekoltované podprsenky typu „bardotka“ či polokorzetové vpředu i vzadu dekoltované podprsenky.

8) Využijte možnosti zapínání ramínek u podprsenek vzadu do kříže, asymetricky, vpředu do véčka atd.

9) Pod společenské šaty vybírejte hladké prádlo, bez výrazných švů, mašliček a výšivek. Když krajku, tak nereliéfní, aby se její vzor nerýsoval pod tenkým topem. To platí i o ramínkách.

10) Společenské a plesové šaty dnes nabízejí různé rafinované střihy – nechají vyniknout krásným partiím a schovají ty problematické. Stačí si jen dobře zvolit šaty a pod ně vybrat to správné prádlo.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Poradna: Jaké prádlo zvolit pod plesové šaty”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *