Rubriky

Pozvánka do benátské oranžerie

Vůně z kolekce LES EAUX jsou vytvořeny na počest zahrad, které jsou inspirací pro Maestra Armaniho. V roce 2019 se pan Armani vrací ke svým kořenům a zve nás do kouzelné italské zahrady, benátské oranžerie. ORANGERIE VENISE vypráví příběh kouzelné zahrady, v jejímž nitru rezonuje živoucí příroda vytvářející věčnou oázu klidu, kterou pan Armani tolik zbožňuje. Nechte se pozvat do oranžerie plné citrusů, plnými doušky se nadechněte osvěžující vůně a vychutnávejte si čerstvost všeobjímající zeleně a dotek slunečních paprsků. Dovolte si na chvíli zastavit čas a zaposlouchejte se do etudy ticha nekonečného italského léta…

ORANGERIE VENISE – symbol vůně

V oranžerii se můžete kochat nejen stromy, ale i typickou architekturou budovy, kterou si pan Armani zamiloval. Oranžerie byly obvykle situovány čelem na jih, aby mohly maximálně využít potenciál slunce. Stavěly se z kamene či cihel a mívaly skleněné pasáže. V průběhu let byly arkády změněny v majestátní vysoká okna, která uvnitř maximalizovala množství odpoledního slunce. Nadčasovou oranžerii Sierra Dei Giardini v Benátkách postavili Benátčani v 19. století na ochranu citrusů během zimy. Její půvab inspiroval pana Armaniho k vytvoření nové, vysoce kvalitní vůně na míru: Orangerie Venise.

ORANGERIE VENISE – popis vůně

Otevírá jiskřivě rozvernými tóny bergamotky, která se snoubí s ovocnou svěžestí buchu. Úvodní nota černého pepře vůni dodává elegantní, provokativně peprný říz. Srdce rozvíjí bohaté pomerančovníkové tóny, které jsou podpořeny přírodním rostlinným petitgrainem, jemnou svěžestí květinového neroli a bohatě intenzivním pomerančovým květem. Jde o svěží kompozici zdobenou vytříbenou dřevitostí cedrového dřeva, mechu a ambroxanu v závěru kompozice.

ORANGERIE VENISE – složení vůně

Vrchní tóny – výtažek z buchu, bergamotky a černého pepře

Srdce – výtažek z neroli a petitgrainu, extrakt z květu pomerančovníku

Spodní tóny – ambroxan, esence z cedrového dřeva, mechové tóny

 

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Pozvánka do benátské oranžerie”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *