Rubriky

Šnečí sliz léčí akné

Když Luca Vanucci z malebné vesničky nedaleko San Marina uvedl na trh první produkt obsahující vzácný šnečí sliz, slavil s ním úspěchy až v nemocnicích, kde jeho zázračný gel hojil pleť pacientům s popáleninami. Tento gel je však neskutečně účinný i na jedno z nejčastějších onemocnění pleti – AKNÉ. Nepříjemné, bolavé a nevzhledné pupínky trápí lidstvo napříč generacemi. Hormonální výkyvy, které jsou nejčastější příčinou, mnoho neovlivníme, stejně jako genetika, ale můžeme ovlivnit způsob péče o zasaženou pleť.

Akné trápí především teenagery, ale nevyhýbá se ani zralé pleti. Hormonální výkyvy ani genetiku, které jsou nejčastější příčinou, moc neovlivníte, ale správná péče o zasaženou pleť je zcela ve vašich rukou. Základem je pravidelná a důkladná očista obličeje, používání vhodných krémů, sér či masek. Přímo zázračně na akné funguje například gel obsahující vysoké procento šnečího slizu a také další špičkové kosmetické BIO produkty renomovaných kosmetických značek z nabídky specializovaného e-shopu na www.damibio.cz. Tipy na péči o pleť s akné je možné čerpat i na blogu https://www.damibio.cz/blog/.

Řešení problému:

Zásadním pravidlem je pravidelná a důkladná očista obličeje, potažmo dalších zasažených partií.

Krok 1: Očista

Použijte Čisticí mléko se šnečím slizem. Zbaví pleť zbaví nejenom nečistot, ale i make-upu, a pokožka je díky krémové textuře krásně jemná a hydratovaná. pH pokožky je navíc po použití v rovnováze.

Krok 2: Maska

A onen bájný 90% šnečí gel pro celé tělo. Především v prvních dnech léčby doporučuje sám Luca Vanucci nanést větší vrstvu gelu a vytvořit z něj jakousi masku. Vyčkejte, nechte gel proniknout do pokožky, dokud se zcela nevstřebá. A začnou se dít zázraky!

KROK 3: Snižte pocení pleti

Zvláště u akné je nesmírně důležité, aby pleť dýchala. Jako třetí krom tedy Luca doporučuje aplikovat Lehký pleťový krém se 75 % šnečího slizu. Právě ona lehká textura je základním kamenem úspěchu, neboť potřebujete utlumit i mazové žlázy. Pleť bude dostatečně hydratována a vyživena, navíc má krém i anti-age vlastnosti. A pozor, obsahuje výtažky z lopuchu většího, známého také jako bodlák. Právě tento přírodní zázrak napomáhá snižování pocení obličeje, z něhož se ucpávají póry a vzniká akné.

Opečovávejte se komplexně

Co ještě můžeme v boji proti akné udělat? Důležitou roli hraje nejenom vhodná, nejlépe přírodní kosmetika, ale také strava. Tak jako u mnoha z nás působí negativně a podporují tvorbu ekzému a žaludečních potíží, podporují mléčné výrobky tvorbu akné. Stejně tak v případě boje s akné uberte na sladkostech a bílém pečivu. Naopak zapojte do své stravy luštěniny, zeleninu a pijte hodně vody. Některé studie také doporučují také konzumaci ryb, a to alespoň 2x týdně. Cílem je tělu dodat omega 3-mastné kyseliny. Ty obsahují mimochodem také ořechy. Ale nic se nemá přehánět, spolu s potřebnými kyselinami jde ruku v ruce i vysoký obsah tuku.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Šnečí sliz léčí akné”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *