Rubriky

Jak na škodlivé modré záření

V současné době, kdy trávíme hodně času před obrazovkami počítačů, tabletů a telefonů, přichází Optiscont s tipem, jak ochránit náš zrak před škodlivým modrým zářením. V jeho široké nabídce brýlových obrouček najdete ty levnější s doživotní zárukou, až po značkové modely.

Modré světlo je součástí slunečního světla, umíme ho přijímat a jeho množství ovlivňuje tvorbu hormonů v našem těle. Ráno naše tělo probouzí a se západem slunce, kdy se jeho intenzita zmenšuje, tělo začne přirozeně produkovat spánkový hormon melatonin a připravovat nás k odpočinku. Problém nastává, když je modrého světla příliš. Přetěžujeme náš zrak, oči i celé tělo jsou unavenější, máme narušený biorytmus. Nadmíra modrého světla způsobuje poruchy spánku a oslabuje imunitní systém. Poslední studie také prokázaly neblahý vliv modrého světla na buňky sítnice, kterým se zkracuje životnost a zrak nám tak rychleji stárne.

Spolehlivou ochranu před škodlivým modrým zářením zajišťuje povrchová úprava brýlových skel Blue Control. Pracujete-li často na počítači, koukáte do tabletu nebo telefonu, pak vám Optiscont doporučuje nosit brýle s touto úpravou, a to i v případě, že zatím žádné dioptrické brýle nepotřebujete. Totéž platí i pro vaše děti. Chraňme si náš nejcennější smysl, zrak.

Více informací získáte v jakékoliv prodejně Optiscont nebo na webu www.optiscont.cz.

Cena brýlí s úpravou skel Blue Control se odvíjí podle typu obrouček a vybrané čočky.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Jak na škodlivé modré záření”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *