Rubriky

Kadeřnice, která miluje výzvy

GABRIELA REVELLESE není zvyklá stát v koutě. Od začátku aktivně vyhledává příležitosti, jak se uplatnit v kadeřnickém oboru, a je stále připravena přijmout výzvy, které jí život přinese. Dokázala se prosadit jako školitelka značky MATRIX nejen v České a Slovenské republice, ale také v USA, kam se na 4 roky s rodinou přestěhovala. Nedávno se vrátila a okamžitě se znovu zapojila do práce v oboru. Z USA si přivezla spoustu zkušeností, které chce předávat tuzemským kadeřníkům, a také novou účesovou kolekci.

Jak dlouho jste působila jako kadeřnice v ČR? Nebo jste rovnou začala pracovat jako školitelka Matrix?

Po vyučení jsem pár let pracovala jako kadeřnice v několika známých pražských salonech a v roce 2003 jsem začala působit jako manažerka vzdělávání pro značku MATRIX, která byla tehdy uváděna v České a Slovenské republice.

Jak na začátky se značkou Matrix vzpomínáte? Máte pro ni stále slabost?

Vzpomínám na tu dobu s radostí a pokorou. Byla to úžasná životní zkušenost být u zrodu nove značky. Pro přípravky MATRIX mám stále slabost, a nejen pro ně – značka má výjimečný vzdělávací systém a snaží se kadeřníky maximálně podporovat.

Kdy jste odjela do USA a jak dlouho jste tam žila? Kde jste bydleli?

Do USA jsem se s rodinou přestěhovala v roce 2014. Bydleli jsme poblíž Nashville ve státě Tennessee a zůstali jsme tam 4 roky.

Odjížděla jste tam s příslibem nějaké práce v oboru? Vím, že kdysi jste v USA byla na stáži… Nebo jste tam začínala od nuly?

Začínala jsem úplně od nuly. Musela jsem si znovu udělat kadeřnickou licenci, což je v USA velmi přísný proces včetně řady zkoušek. Teprve pak jsem mohla kontaktovat značku L’ORÉAL/MATRIX, a to také nebylo jednoduché. Prošla jsem několika školeními, než jsem se mohla stát členem týmu školitelů. Ale výsledkem byla opět významná životní zkušenost – měla jsem možnost pracovat se všemi významnými kadeřníky MATRIX, členy Global Desing Teamu.

Je těžké otevřít tam vlastní salon a získat stálé zákazníky? Nepřistupovali k vám s nedůvěrou, když zjistili, že nejste Američanka?

Měla jsem jen privátní salon a bylo to naopak příjemné, protože jsem pro ně byla exotická Evropanka. Tak jako my v Evropě obdivujeme všechno americké, v Americe máte větší naději na úspěch, když se odlišujete. Nicméně práce s americkou klientelou je odlišná, neboť Američanky jsou velice náročné, pokud jde o služby. Potěšilo mě, že mi dodnes chodí e-maily s dotazy, jestli přijímám nové klientky.

Jak se vám podařilo dostat se do mezinárodního týmu Matrix? Měla jste za kolegy některé známé kadeřníky, kteří byli i v ČR?

Nic nepřijde samo, musíte nejdříve předvést nějakou práci. Pomohlo mi to, že jsem se prosadila na Instagramu a začala jsem v USA fotit účesové kolekce.

Jaké zajímavé akce jste v USA absolvovala? Zúčastnila jste nějaké prestižní soutěže?

V Americe se během roku koná několik významných show. Měla jsem to štěstí, že jsem se jako členka týmu mohla zúčastnit například 2x Premiere Birmingham, ale i menších akcí v Nashville apod. V roce 2017/2018 jsem se přihlásila do prestižní soutěže NAHA.

Proč jste se rozhodla pro návrat do ČR? Neměly děti problém přejít do našich škol a komunikovat v češtině?

Bylo to rozhodnutí celé rodiny. Začátek byl poměrně náročný, ale dnes obě moje dcery mluví zase plynule česky a chodí do české školy.

Mají dcery chuť pracovat ve stejném oboru? Potěšilo by vás to, nebo byste je spíš odrazovala?

Mladší dcera si občas hraje s cvičnými hlavami, které připravuji na různá školení, ale nemyslím si, že půjdou v mých šlépějích. Na to je ještě brzy, ale každopádně je budu podporovat v čemkoli, co je bude bavit. To je v životě nejdůležitější – dělat práci, která vás baví a naplňuje.

Co vás po návratu čeká? Změnilo se to tady hodně z vašeho pohledu?

Mě velice baví vytvářet vlastní účesové kolekce, takže v tom budu určitě pokračovat. Pracuji teď na dvou zajímavých projektech pro společnost L’ORÉAL a rozhodně se budu opět angažovat v oboru vzdělávání kadeřníků. Myslím si, že úroveň v kadeřnickém oboru se neustále zvyšuje. Klientky jsou náročnější, takže kadeřníci se musejí dále vzdělávat v oboru, Jak vznikla kolekce účesů, kterou mohou čtenáři vidět? Použila jste nějaké zajímavé barvy, přípravky apod.?

Měla jsem v USA skvělou modelku Sarah, se kterou jsem stihla udělat spoustu projektů. Nedávno se nechala ostříhat nakrátko, a to byla pro mě zajímavá výzva. Většinou pracuji s modelkami, které mají delší vlasy, ale jsem zvyklá hodně používat příčesy. Vytvořila jsem kolekci, která pro mě není právě typická. Ale v tom je právě ta kreativita, nebát se nových příležitostí a změn. Záměrně jsem použila hodně barev, aby i zdánlivě obyčejný krátký střih byl výjimečný a atraktivní. Nazvala jsem kolekci Punk Rainbow inspirovala jsem se hvězdami, jako jsou Sid Vicoursa a Ziggy Stardust. Používala jsem nové barvy Vivid Colors, se kterými moc ráda pracuji.

Plánujete ještě nějaké novinky?

Mým snem je otevřít salon s nadstandardními službami, doufám, že si ho konečně splním. Budu také pokračovat ve vzdělávání kadeřníků. Moji práci mohou všichni sledovat na Instagramu @gabirevellesehair.

Účesy: Gabriela Revellese @gabirevellesehair

Modelka, make-up: Sarah Bell @sarahbellum311

Foto: David Morel @davidmorel 

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Kadeřnice, která miluje výzvy”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *