Rubriky

Letní osvěžující koktejly z čaje

V létě se můžete osvěžit i koktejly z čaje, které připravil profesionální barman MIX-TEE. Zkombinoval vynikající čaje Basilur s ovocnými pyré a šťávami, které vytvářejí lahodný a velmi osvěžující celek. Čajový základ si připravte vždy dopředu a nechte vychladit buď postupně, nebo zchlaďte rychle ledem.

Maracujovo-rozmarýnový ledový čaj

3 cl maracujového pyré

1,5 cl citronové šťávy

čaj Basilur Blood orange

ozdoba: plátek citronu, rozmarýn

Postup: Naplňte vysokou sklenici ledem (ideálně sklenice pro long drinky) a přelijte je maracujovým pyré, přidejte citronovou šťávu a sklenici dolijte připraveným čajem Basilur Blood orange. Dlouhou lžící vše promíchejte a na závěr ozdobte plátkem citronu a větvičkou rozmarýnu.

 

Jahodovo-mátový ledový čaj

3 cl jahodového pyré, 1,5–2 cl citronové šťávy, čaj Basilur Bood orange

Ozdoba: lístky máty, jahody, plátek citronu

Postup: Naplňte vysokou sklenici ledem a přelijte jahodovým pyré. Zastříkněte citronem a doplňte připraveným čajem Basilur Blood orange. Na závěr ozdobte plátkem citronu, lístky máty a rozkrojenou jahodou.

 

 

Čajový koktejl Asian Blossom

2 cl sirup růže, 1,5 cl citronové šťávy, 8 cl džusu z liči, čaj Basilur Jasmin

Ozdoba: plátek citronu a růže

Postup: Na přípravu koktejlu budete potřebovat šejkr. Naplňte ho ledem a přidejte růžový sirup, citronovou šťávu a džus z liči. Šejkr zavřete a důkladně celý obsah prošejkrujte. Připravenou směs přelijte do vysoké sklenice a dolijte čajem Basilur Jasmin. Ozdobte plátkem citronu a růže.

 

 

Čajový koktejl MOTEATO

½ limety, 2 lžičky třtinového cukru, 6 lístků máty, čaj Basilur Strawberry & Kiwi

Ozdoba: lístky máty a plátek limety

Postup: Na dno sklenice dejte na menší kousky nakrájenou limetu, zasypte třtinovým cukrem a společně rozmačkejte, aby se limetová šťáva spojila s cukrem. Připravenou mátu dejte do dlaně a druhou dlaní do ní bouchněte. Díky tomu uvolníte její aroma, ale nezničíte strukturu lístků. Tento krok můžete také udělat tak, že přidáte lístky máty do sklenice a jen lehce 1–2x promnete lžičkou nebo sqeezerem. Sklenici doplňte vrchovatě ledem a dolijte připraveným čajem Basilur Strawberry & Kiwi. Dlouhou lžící opatrně odspodu promíchejte a ozdobte plátkem limety a lístky čerstvé máty.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Letní osvěžující koktejly z čaje”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *