Rubriky

Móda MIK vás naučí zimu milovat

Česká designérka Jana Mikešová tvořící pod značkou MIK uvádí na trh novou kolekci No.10 / 2019–20 v nádherných přírodních barvách. Je koncipována tak, aby obsáhla téměř celé portfolio dámského šatníku. Lehké splývavé zavinovací šaty, oversize svetry, kabáty i doplňky, a to vše z těch nejlepších a nejhřejivějších materiálů, jako je alpaka, hedvábí či čistá vlna. Díky značce MIK se stane zima snesitelnou, a dokonce nadmíru příjemnou. Její modely totiž nenechají prochladnout nikoho, kdo jim podlehne.

Hlavním prvkem kolekce jsou oversize střihy svetrů kontrastující se zavinovacími šaty podtrhující ženskou siluetu. Nabízí i velmi široký výběr pletených doplňků. Jsou to nejrůznější druhy čepic, nákrčníky, šály a nově i pletené rukavice. Modelům dominuje jemná příze z alpaky, merino vlna a hedvábí, díky nimž si zákaznice užívá maximálního pohodlí a jemnosti materiálů. Z možné škály barev Jana Miková využila hlavně přírodní a pudrové tóny, temně zelenou a výraznou hořčičnou.

Pro Janu Mikešovou je charakteristické zpracování pletenin. Vlnou je fascinována již od svých studií na pražské UMPRUM a baví ji objevování dalších a dalších možností využití a zpracování tohoto materiálu. Řada jejích produktů je často vyráběna dokonce ručně a s ohledem na vlastnosti materiálu, který je už po mnoho let její vášní. Spolupracuje pouze s malými rodinnými pletařskými firmami a silnou přízi si i sama spřádá. Přeje si oblékat hlavně moderní ženy toužící po sofistikovaném vzhledu. Jednoduchost, čisté linie a příjemné nošení – to je nová kolekce Jany Mikešové.

Kvartýr shop & studio sídlící na pražských Vinohradech je centrem mladého českého designu.  K vidění a zakoupení je zde autorská móda, šperky, kožené a pletené doplňky, ortopedická obuv, interiérové doplňky a květiny. Konkrétně je to oděvní značka MIK Jany Mikešové typická zpracováním pletenin, autorská móda designérky Lucie Komárkové, značka unikátní obuvi Sabina Rich, úžasné šperky BUCHY a květinové studio Plantárium. Zastoupené značky pravidelně doplňují hosté, těmi aktuálními jsou modistka La Modista a šperkařka Adéla Pečlová. Kvartýr shop & studio také pořádá různé kurzy, workshopy a prezentace nových produktů, díky nimž nechává nahlédnout i do zákulisí výroby a tvůrčího procesu.

Všechny designérky spojuje společná filosofie zaměřená na udržitelnost, lokálnost, používání kvalitních materiálů a nevyčerpatelnou touhu tvořit.

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Móda MIK vás naučí zimu milovat”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *