Rubriky

Pánský styl mullet je zpět!

Kultovní pánský účes, který v 70. a 80. letech proslavili herci a zpěváci (u nás pak o něco později Jaromír Jágr), se vrací. Je to dobrá, nebo špatná zpráva? Jak pro koho!

 

O návrat stylu Mullet v trochu modernější podobě se zasloužil mysteriózní americký seriál Stranger Things, který letos pokračuje už třetí sérií. „Tento střih je skvělý, protože ho může nosit každý, kdo má na to odvahu,“ říká Callum Marks, ambasador značky Bluebeards Revenge a hlavní barber v salonu Luka’s Barbers. Podle něj je vhodný ideálně pro muže se silnými hustými vlasy, především tmavě hnědými. Řada stylů mullet má lehce zvlněné konce, které zdůrazňují délku vlasů.

Jak si tento typ účesu upravovat doma? Klíčový je především objem vlasů. Callum Marks doporučuje použít slaný sprej Bluebeards Revenge – nastříkat ho do vlhkých vlasů a pak je vysušit fénem. Texturu pak radí zvýraznit matnou stylingovou pastou.

A čím se podle něj liší novodobý mullet styl od toho kultovního ze 70. a 80. let? „Hlavní rozdíl vidím především v úpravě vlasů. Jde o to dodat jim texturu a pohyb, aby neležely na zádech jako deka,“ vysvětluje Callum. Přestože jemu osobně se tento styl líbí, zřejmě se nestane masově rozšířeným. „Řekl bych, že jej ocení především muži, kteří vyznávají alternativní styl života. Většina dá zřejmě přednost klasickým, a hlavně praktickým střihům.“

Pánský mullet 2019

Mullet střih se s trochou nadsázky popisuje jako „byznys účes vepředu, párty styl v zadní partii“. Jde zkrátka o kombinaci krátkých a dlouhých vlasů. Takhle jednoduchý popis seděl na účesy 80. let, v současnosti kadeřníci pánský mullet podstatně vylepšili. Kombinují delší partie s vyholenými, rovné vlasy s vlnitými, ale i s vousy. O barevných efektech nemluvě, na ty si troufne málokdo.

 30

Zdroj: hji.co.uk

Tag

Mohlo by se vám také líbit...

0 Komentáře “Pánský styl mullet je zpět!”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *